Кабмін збільшив розмір кредиту під сільське будівництво

Кабінет Міністрів України збільшив розмір кредиту під будівництво у сільській місцевості.

Гранична сума кредитування індивідуальних забудовників з метою добудови, реконструкції та придбання житла в сільській місцевості України збільшена в 2 рази – до 100 тис. грн, з метою будівництва житла – також удвічі, до 200 тис. грн.

Відповідні зміни до правил надання довгострокових кредитів, затверджені постановою Кабінету міністрів №1597 від 5 жовтня 1998 року, внесені постановою уряду №506 від 17 травня, текст якого оприлюднено на його веб-сайті.

Розмір авансових коштів, які можуть бути надані позичальнику на придбання будматеріалів, конструкцій і устаткування при індивідуальному будівництві житла, згідно з документом, збільшений до 30% від суми кредиту (раніше 25%). Також кредитною угодою може бути визначено порядок видачі коштів на спорудження та підключення інженерних мереж.

Кабінет міністрів доповнив перелік позичальників, які звільняються від сплати відсотків по кредиту, сім’ями з трьома і більше усиновленими або перебувають під опікою дітьми.

Кредит тепер доступний також індивідуальним забудовникам, які проживають поза межами сіл і селищ у відокремлених фермерських садибах, і надається в першу чергу, крім індивідуальних забудовників з метою завершення будівництва, молодим фахівцям, які постійно проживають і працюють у сільській місцевості.

Головним розпорядником бюджетних коштів за програмою “Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) і придбання житла” уряд замість Міністерства аграрної політики та продовольства (Мінагропрод) призначило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон). Одержувачами виступають фонди підтримки індивідуального житлобудівництва в регіонах.

Розподіл коштів між регіонами здійснюється Мінрегіоном протягом п’яти днів після попереднього погодження з Міністерством фінансів та Міжвідомчою координаційною комісією з питань індивідуального житлобудівництва на селі.

При цьому в разі наявності бюджетної заборгованості минулих років в рамках держпрограми кошти загального фонду держбюджету спрямовуються Мінрегіоном на її погашення.

Також, починаючи з 2010р. проект індивідуального сільського будівництва “Власний дім” фактично не фінансується із загального фонду державного бюджету. Цього року коштів не передбачено взагалі.