Кабмін затвердив механізм відбору інвестиційних проектів

Уряд схвалив розроблений Мінекономрозвитку проект постанови про створення механізму відбору і узгодження інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки для надання їм державної підтримки, а також формування державного реєстру таких проектів.

Затверджений механізм передбачає, що суб’єкти господарювання подають Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям заяву разом з відповідними документами, на підставі яких здійснюється відбір інвестиційних проектів.

Далі відібрані інвестиційні проекти направляються в Мінекономрозвитку, після чого Міністерство розробляє проект урядового рішення про схвалення інвестиційних проектів, погоджує його із заінтересованими органами виконавчої влади і вносить їх на розгляд уряду.

Після схвалення урядом інвестиційних проектів відомості про них Мінекономрозвитку включає до Державного реєстру інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки.

З метою забезпечення можливості реалізації зазначеного механізму, указом Президента України № 426/2013 від 15 серпня, внесені необхідні зміни до положення про Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

«Для реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки(агропромисловий комплекс, житлово-комунальний комплекс, машинобудівний комплекс, транспортна інфраструктура та курортно-рекреаційна сфера та туризм)Податковим кодексом передбачено звільнення від сплати податку на прибуток, Митним кодексом – від сплати ввізного мита», – зазначив директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку Віктор Коваленко.