Кабмін спростив процедуру держреєстрації прав оренди та іпотеки

У Кабінеті міністрів вирішили спростити українцям процедуру держреєстрації прав оренди та іпотеки. В результаті вийшла нова редакція постанови Кабміну щодо порядку реєстрації речових прав на нерухоме майно. В постанові передбачається спрощення реєстрації прав, похідних від права власності – оренди та іпотеки.

Як заявив голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона, раніше громадянин змушений був звертатися до відділу держреєстрації речових прав на нерухоме майно тричі. Однак тепер після прийняття вищезгаданої постанови уряду достатньо буде лише одного візиту для вирішення зазначеного питання.

За словами глави відомства, минулого реєстрація права оренди та іпотеки проходила в три етапи: перший – реєстрація права власності на нерухоме майно, другий – реєстрація первинного договору оренди і останній – реєстрація зміни або продовження первинного договору іпотеки або оренди.

«Зараз ми організували роботу таким чином, що людина може до нас звертатися безпосередньо, і ми будемо відпрацьовувати продовження договорів оренди, які будуть реєструватися в спеціальному розділі нашого реєстру», – зазначив Ворона.

Тепер, за словами глави відомства, достатньо одного візиту для того, щоб відповідний відділ держреєстрації речових прав на нерухоме майно задовольнив всі заяви громадян з цього приводу.