Кабмін пропонує визначити порядок використання земель

Визначити порядок використання рекреаційних земель Кабмін пропонує Верховній Раді.

Про це йдеться в проекті закону №10367 “Про землі рекреаційного призначення”.

Як говориться в пояснювальній записці, закон необхідний для виконання норм Земельного кодексу, стаття 52 якого передбачає прийняття закону про порядок використання земель рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах України.

Також у Кабміні наголосили, що Закон необхідний для реалізації положень закону про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення.

Відповідно до законопроекту, загальне використання рекреаційних земель для відпочинку, туризму, спортивно-масових заходів у парках, скверах, спортмайданчиках є безкоштовним і може здійснюватися без вилучення у власників або користувачів.

У законопроекті йдеться, що в порядку спеціального використання рекреаційні землі надаються для розміщення будинків відпочинку, пансіонатів, яхт-клубів, оздоровчих таборів і т. д. з метою проведення господарської діяльності; спеціальне використання є платним.

Законом передбачається, що плата за користування земельними ділянками рекреаційного призначення встановлюється згідно з Податковим кодексом.

Використання земель рекреаційного призначення може здійснюватися на основі земельного сервітуту або суперфіцію (придбання права користування земельною ділянкою для забудови).

Законопроект також визначає обмеження прав на використання рекреаційних земель, а в разі необхідності — створення охоронних зон.

В охоронних зонах не допускається будівництво промислових та інших об’єктів, розвиток господарської діяльності, яка може призвести до негативного впливу на землі рекреаційного призначення.