Івано-Франківськ не будує соцжитло вже 13 років

З 1998 року в бюджеті Івано-Франківська відсутній розділ фінансування соціального житла.

На жаль, сім’ї Івано-Франківська не забезпечені житлом, і причина відсутності фінансування будівництва соцжитла не з’ясована. На даний момент в «черзі за квартирами» коштують близько 10 тисяч івано-франківських сімей. У тому числі, близько 8,5 тисячі сімей налічується в основний черги, ще 2,6 тисячі мають пільгові умови, а 1159 сімей і зовсім знаходяться «поза чергою». У 2010 році за рахунок Державної іпотечної установи були придбані 64 квартири для «пільговиків», а в 2011 році для сімей інвалідів війни I-ї групи вдалося за кошти уряду купити лише 5 квартир.

Нинішнє законодавство дозволяє жителям Івано-Франківська розраховувати на забезпечення житлом, а також переконує в можливості отримати квартиру у рамках реалізації різних державних програм, фінансування яких передбачено з держбюджету або інших джерел. Однак, зі слів начальника відділу обліку та розподілу житла міськвиконкому Тетяна Курилів, місцевий бюджет вже 13 років не виділяє коштів на зведення соціального житла. Крім того через приватизацію зменшилася кількість вільного розподілу житла, тому забезпечення черговиків міськвиконкому стало можливим тільки за кошти державних субвенцій та коштів, які передбачення для фінансування державних житлових програм.

За даними експертів ринку житлової нерухомості, в інших регіонах за програмою придбання житла «за півціни» зазвичай 30% від вартості квартири компенсує держава, а 20% — місцевий бюджет.

Нагадаємо, з 1 січня 2012 року Івано-Франківськ вводить податок на нерухоме майно. Згідно з прийнятим рішенням, ставка податку встановлена в розмірі 0,8% від розміру мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр житлової площі для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м.