Іспанське агентство нерухомості приймає до оплати віртуальну валюту

Близько двох років тому керівник агентства Altamira 21 вирішив, що його сімейна фірма буде користуватися валютою С. Ця компанія стала першою іспанською ріелторської фірмою, що приймає віртуальні гроші в якості оплати за послуги.

Валюта Bitcoin була створена в 2008 році невідомим або групою осіб. Реальні імена цих людей не розголошувалися. Широкому загалу вони відомі під псевдонімом Сатосі Накамото. Одиниця заснована на величезній мережі комп’ютерів приватних осіб. Кожна з цих машин вносить свій внесок у створення складних математичних алгоритмів і тим самим заробляє валютні одиниці, які можна обміняти на гроші, так і на ті чи інші товари. При цьому процес торгівлі ніким не контролюється, пише noticia.ru.

Вартість цієї валюти за останні три роки зросла у 2200 разів.

«Якщо вона увійде в побут, в силу своєї обмеженості кожен Bitcoin може досягти вартістю в мільйони євро, і тому на всяк випадок слід мати хоча б один», – розповідає Едуардо Мьер, глава агентства Altamira 21.

В даний час за допомогою Bitcoin можна оплатити далеко не всі, однак власники цієї валюти можуть з її допомогою зняти квартиру або будинок в Іспанії, укласти договір з IT-компанією, придбати рибальські приналежності або замовити піцу.

Зазначимо, що Bitcoin, як і всі грошові одиниці – валюта обмежена. На сьогоднішній день в світі налічується 11 млн биткоинов. Вона схильна до всіх можливих видів спекуляцій та інвестицій, пов’язаних з тим чи іншим рівнем ризику.

Обмеженість валюти змушує експертів говорити як про її велике майбутнє, так і про те, що це міхур, який може в будь-який момент лопнути. В даний час Bitcoin обмінюється за курсом €97 за одиницю, а початкова вартість становила всього €0,06. А ось відсутність контролю робить можливим відправку грошей у країни, де заборонено ряд певних операцій з кредитними картками або в мережі PayPal, а також дозволяє здійснювати самі делікатні операції. Останнім привертає пильну увагу представників влади, адже тут можуть «відмиватися» гроші. Основним недоліком Bitcoin є той факт, що, незважаючи на високу ступінь її безпеки, будь-яка можлива помилка зробить загальнодоступними відомості про оператора системи.