Іспанія затвердила «ВНП за квартиру»

Парламент Іспанії закінчив дискусії про новий порядок надання виду на проживання. Відтепер для отримання заповітного документів необхідно придбати нерухомість або інші активи на суму не менше 500 000 євро.

Є варіант з покупкою держоблігацій, інвестиціями в іспанські компанії або вкладенням коштів у фінансові структури країни. При цьому, на стадії розгляду необхідна сума становила 160 000 євро.

Проект закону про підтримку підприємців пройшов необхідні парламентські інстанції. Перш ніж законопроект стане законом, він повинен бути опублікований в офіційній газеті BOE. Очікується, що це відбудеться до кінця жовтня 2013 року.

У законопроекті, зокрема, порушується питання надання виду на проживання для інвесторів. Стаття 60 передбачає, що вид на проживання (ВНЖ) буде видаватися при покупці нерухомості та інших активів у країні.

Найпростішим варіантом буде покупка житлової або комерційної нерухомості, а також землі в Іспанії на суму не менше 500 000 євро. Це може бути як один об’єкт, так і декілька. Не має значення, здають інвестори свої будинки і квартири в оренду або використовують для постійного проживання.

Варто мати на увазі, що закон буде мати зворотну силу. Ті, хто купив нерухомість в Іспанії до прийняття закону, також можуть претендувати на ВНП, якщо доведуть, що вартість нерухомості перевищувала або перевищує 500 000 євро.

Для тих, хто не бажає займатися нерухомістю, є більш дорогий варіант. Придбання державних облігацій на суму не менше 2 млн євро також дасть інвесторові право на ВНП.

Є і варіант «золотої середини», що передбачає інвестиції в розмірі 1 млн євро на покупку часток іспанських компаній або вкладення 1 млн євро у фінансові інститути країни. У цьому випадку інвестор отримує право на ВНП.

Для тих, хто не має подібної суми, але готовий допомагати іспанської економіки, пропонується «бюджетний» варіант, що передбачає створення робочих місць.

ВНП отримує також сім’я інвестора — чоловік (дружина) і неповнолітні діти. Заяву можуть подавати як фізичні, так і юридичні особи.

Іспанська ВНП право без обмежень подорожувати країнами Шенгенської зони, проте не дозволяє працювати в Іспанії. ВНП буде видаватися інвесторам на 2 роки, потім його потрібно буде продовжувати кожні 4 роки.

Для отримання ВНЖ необхідно мати річну візу, при цьому жити в Іспанії протягом року не обов’язково. Достатньо одного візиту, відзначає Tranio.ru.

Крім того, в законі вводиться новий тип власника — «підприємець з обмеженою відповідальністю». Під це визначення підпадають бізнесмени, чиї борги не перевищують 300 000 євро. Відтепер у них не будуть вилучати нерухомість, яка є їхнім постійним місцем проживання.

Рік тому уряд Іспанії планувало видавати ВНП при купівлі нерухомості вартістю від 160 000 євро, але в підсумку сума інвестицій була збільшена до 500 000 євро.