Існуючі види фондів фінансування будівництва планують обєднати

Зареєстрований у Верховній Раді законопроект за ініціативою Юрія Сербіна, депутата від фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» передбачає уніфікацію двох видів ФФБ.

За даними депутата, на сьогоднішній день переважає функціонування ФФБ виду А, згідно з якою всі ризики бере на себе забудовник, а також зобов’язується в термін ввести об’єкт в експлуатацію. Крім того, забудовник зобов’язаний виконати всі необхідні роботи незалежно від обсягу фінансування.

ФФБ виду Б на даний момент практично не створюються, так як в цьому випадку відповідальність несе фінансова установа, які як відомо не бажають брати на себе фінансові ризики при будівництві об’єкта.

Враховуючи дані обставини, коли ФФБ виду А переважає забудовників-банкрутів стає більше. Так як частота порушень графіків будівництва збільшилася, кількість об’єктів незавершеного будівництва також зросла.

Новий законопроект на думку депутата дозволить змінити ситуацію. Дія цього закону передбачає об’єднання ФФБ видів А та Б в один фонд. При цьому до нового ФФБ планується застосовувати вимоги, законодавчо визначені для ФФБ виду Б. В такому випадку забудовники зможуть звільнитися від можливих фінансових ризиків при використанні підрядних робіт через ФФБ, та впровадить покриття таких ризиків управителями за рахунок страхування.

Прийняття цього закону забезпечить виконання забудовниками робіт за обгрунтованими цінами та своєчасне введення об’єктів будівництва в експлуатацію.