Іпотека втрачає свою популярність

Темпи видачі іпотеки увеличелись, але популярність такого роду кредитування значно знизилася.

Фахівці виділяють кілька причин непопулярності іпотеки. В першу чергу, кредитному ринку притаманна певна циклічність, в якому іпотека відновлюється останньої, оскільки ризики, як для банків, так і позичальників максимальні. Крім того, у таких кредитах обмежений платоспроможний попит за рахунок масштабних обсягів виплат у розрахунку на кожного позичальника.

Крім того, іпотека, незважаючи на поступове збільшення темпів видачі такого роду позик, значно поступається іншим видам кредитування, особливо корпоративного сегменту. Так в Україні найбільшою популярністю користуються кредити на покупку авто, споживчі і кеш-кредити.

Ще одна причина низької популярності іпотеки – відсутність у банків необхідних ресурсів, що дозволяють відновити довгострокове іпотечне кредитування в належних масштабах. Також слід зазначити, що не всі позичальники в посткризовий період готові брати кредит на придбання власного житла строком на 20 років і виплачувати для їх погашення в місяць майже 2/3 сукупного доходу сім’ї. Як і банки, позичальники все більше починають оцінювати свої ризики, оскільки ставка на так зване «ломбардне кредитування», у вигляді постійного зростання цін на об’єкти нерухомості себе не виправдала.