Іпотечні ставки на вторинному ринку

За минулий місяць ставки за позиками націлені на придбання нерухомості з вторинного ринку зросли у 10 з 32 банків. При всьому цьому ще 4 ставки банку навпаки знизили.

Експерти відзначають, що українському позичальнику ближче іпотека під фіксовану ставку. Оскільки відсоток строго фіксується у договорі і не може змінюватися протягом усього строку його дії. Однак лише у половини з підвищили ставки банків працюють кредитні програми з фіксованими ставками.

Інші банки пропонують іпотеку з плаваючими ставками. Така програма кредитування більш вигідна банкам, оскільки плаваючу ставку банк має можливість змінювати через певні часові проміжки. Кредити з фіксованою ставкою можуть бути цікаві банкам у разі оформлення короткострокових споживчих та автокредитів, а іпотечні кредити, строк погашення яких нерідко вище 10 років з фіксованою ставкою – досить великий ризик для банку.

На думку фахівців, іпотеку з плаваючою ставкою можуть собі дозволити виключно особи, які мають дохід у доларах або євро і беруть кредит у вільно конвертованій валюті. У нинішній економічній ситуації на іпотеку з плаваючою ставкою слід погоджуватися лише в тому випадку, якщо стартові виплати за таким кредитом не набагато вище виплати за фіксованою ставкою.