Іпотечне кредитування поступово відновлюється

Кількість банків, які відновили іпотеку значно збільшилася. Зі слів голови Державної іпотечної установи Віктора Миргородського, сьогодні можна говорити про стабілізації ринку іпотечного кредитування.

Українські банки поступово відновлюють кредитні програми. Станом на 1 липня іпотеку видавало вже 40 банків. Крім того, експерти відзначають незначне зниження процентних ставок, сьогодні вони коливаються в межах 16-20%. В цілому на ринку утримується середня ставка на рівні 16,7 %.

Однак, на думку забудовників, що пропонуються українськими банками ставки, як і раніше високі. Найбільш розумною ставкою на даний момент вважають 10% річних.

Програма Державної іпотечної установи діє на 17 об’єктах незавершеного будівництва. З них 6 введені в експлуатацію. Загальна сума кредитів по цих об’єктах видана на 2,5 тисяч квартир і становить 341,1 мільйон гривень.

Нагадаємо, що з початком літа 2011 року Державна іпотечна установа початок кредитування вторинного ринку житла. Отримати кредит на вторинному ринку нерухомості клієнт зможе лише з поручителем.