Інвестиції в житлову нерухомість Європи за 2011 рік зросли на 4%

За даними аналітиків, в 2011 р. обсяг угод з житловою нерухомістю в Європі досяг €115 млрд., що порівняно з 2010 роком означає 4%-ве зростання.

Як відзначили в компанії, сильні позиції в четвертому кварталі 2011 р. були підкріплені зростанням інвестиційної активності на 15% порівняно з третім кварталом, коли обсяг капіталовкладень склав €32 млрд. Даний показник демонструє віру інвесторів у європейський ринок комерційної нерухомості, незважаючи на нестабільну кон’юнктуру ринку, підкреслили аналітики.

У дослідженнях CBRE також сказано, що показник інвестиційної активності на ринку нерухомості дав приріст у 4 кварталі + 65% у Франції, + 40% в Скандинавських країнах і + 42% в країнах Бенілюксу до 3 кварталу 2011 р.

Інвестиційна активність в Іспанії та Португалії подвоїлася в порівнянні з аналогічним показником у 3 кварталі 2011 р., однак позитивний тренд тільки відштовхнувся від цінового дна.

У 4 кварталі 2011 р. у Франції було укладено угод з нерухомістю на суму в €6,5 млрд. Даний показник наблизився до пікового 3 кварталу 2007 р. і став найбільшим в Євросоюзі за підсумками 4 кварталу 2011 р., пропустивши вперед тільки Великобританію за обсягом інвестицій в нерухомість €8,3 млрд.

Джонатан Халл, керівник EMEA Capital Markets CBRE, прокоментував: «Незважаючи на невизначеність економічного клімату, в 2011 р. інвестиції в європейську нерухомість перевищили той рівень активності, який ми бачили в 2010 р., незважаючи на досить сильні показники кінця року. Інвестори як і раніше націлені на основні активи на ліквідних ринках, і остаточні квартальні показники підтверджують, що Франція, Німеччина, Великобританія і Скандинавія є ключем до основної стратегії».