Інвестиції в житлову нерухомість Чехії: квартира окупиться за 12 років

Чехія – це країна зі стабільною й розвиненою економікою. Тому покупка нерухомості тут є надійним інвестиційним вкладенням.

Покупка житла в Чехії не становить величезний ризик для потенційних інвесторів. Варто відзначити, що ця країна не входить в ТОП-5 потенційно небезпечних країн, де від покупки нерухомості необхідно утриматися.

Як повідомляють багато спеціалізовані ЗМІ Чехії, в цілях інвестицій іноземці в 2 рази частіше купують квартири, ніж самі чехи. У середньому, кошти, вкладені в житлову нерухомість Чехії, повертаються через 12 років.

Що стосується елітного житла в Чехії, то за даними чеських ЗМІ, близько третина всіх його покупців використовують таку нерухомість як виключно вигідного капіталовкладення.

Як зазначає портал eip.ru дохід можуть приносити навіть апартаменти, які пустують! Тільки за рахунок того, що на них працює час. Наприклад, куплені два роки тому апартаменти в престижному празькому районі Виногради сьогодні можна продати на третину дорожче. Однак найбільшу прибуток принесе покупка квартири в споруджуваному будинку. Квартира, яка була куплена відразу після початку продажів у ще незакінченому новому будинку, за 6 місяців може збільшитися у ціні на 15 відсотків.

У Чехії, втім, як і скрізь, на ціну «елітки» впливає місцерозташування будинку і оточення. Найдорожчі в Чехії апартаменти знаходяться в історичному центрі Праги – в районі Старого міста або Малої Країни, з видом на знамениту річку Влтаву або Празький Град. Тут ціни починаються від 1500 євро і деколи досягають до 8000 євро за «квадрат».

Проте якщо у вас на руках невеликий капітал і все ж таки ви вирішили купити нерухомість у Чехії, то експерти радять купувати одну чи кілька квартир невеликої площі з наступною здачею їх в оренду. Найчастіше однокімнатні квартири тут більш затребувані для здачі в оренду, ніж багатокімнатні апартаменти.

Однак експерти чеського сайту aktualne.cz радять потенційним покупцям не купувати квартири в панельних будинках, оскільки ціни на таке житло знижуються, а самі багатоповерхівки в поганому стані і потребують величезних капіталовкладень.

Також для іноземних покупців нерухомості доступна іпотека на житло.

Згідно із законодавством цієї країни, громадяни інших держав, які не мають постійного виду на проживання в Чехії, можуть купувати нерухомість по всій території країни, в тому числі і в столиці, тільки на чеську фірму, засновниками якого вони є.

Як зазначає портал meget.kiev.ua іноземці успішно отримують іпотечний кредит в Чехії за ставкою від 4.8% у рік до 85% від ціни нерухомості.

Нагадаємо, як писав портал kanzas.ua ставки за іпотечними кредитами в Чехії продовжують падати. Минулого місяця середня ставка знизилася на 0,11% до 3,25% річних. Експерти відзначають, що це найнижчий показник, починаючи з 2003 року.