Інвестиції в житлове будівництво будуть захищені

Захистити права інвесторів, які вкладають гроші в житлове будівництво, мають намір у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Для цього у Міністерстві був розроблений проект Закону «Про посилення захисту прав інвесторів під час інвестування (фінансування) будівництва житла».

Передбачається, що з його допомогою будуть внесені зміни до таких законів як «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», «Про регулювання містобудівної діяльності», а також в обов’язковому порядку в Податковий кодекс України.

Новий законопроект, представлений Мінрегіонбудом, зокрема передбачає передачу об’єктів незавершеного житлового будівництва, власників яких оголошені банкрутами, інвесторам, що вклали кошти у спорудження цього об’єкта.

Планується, що така передача буде виконана за умови створення цими інвесторами об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку (ОСББ) або житлово-будівельного кооперативу. У такому разі створеним організаціям держава зможе надати фінансову підтримку.

Крім того, передбачається, що об’єкти незавершеного житлового будівництва можуть бути передані у власність органам місцевого самоврядування.

Як повідомляють у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, документ містить норми щодо стимулювання замовників до своєчасного завершення будівництва шляхом здійснення будівельного збору з прогресивною ставкою оподаткування.

Також з допомогою нового закону передбачається впровадити типову форму договорів про участь у фондах фінансування будівництва житла, а також договорів купівлі-продажу цільових стройоблигаций.