Інвестиції в торговельну нерухомість Європи в першому кварталі склали €4,6 млрд

У першому кварталі поточного року загальний обсяг інвестицій в торговельну нерухомість Європи склав €4,6 млрд.

Про це йдеться у звіті міжнародної консалтингової компанії в сфері нерухомості CBRE.

При цьому обсяг інвестицій у цей сегмент нерухомості показав падіння на 64% в порівнянні з останнім кварталом минулого року, і менше 50% середніх квартальних значень за останні два роки, розмір яких становить €9,4 млрд

У звіті також говориться, що оборот інвестицій на ринку торговельної нерухомості Європи в першому кварталі сповільнилося, і за звітний період було здійснено лише кілька великих угод. Однак очікується, що, починаючи з другого кварталу, інвестори почнуть вести більш активну діяльність.

Як повідомляється, уповільнення темпів інвестиційної активності спостерігалося у всіх регіонах. А це, в свою чергу, призвело до того, що частка європейської торговельної нерухомості ззалишила менше, ніж 20%. Однак, незважаючи на те, що німецькі інвестори продовжують вести себе досить активно, обсяг інвестицій у першому кварталі поточного року впав до €1,35 млрд. Як наголошується в звіті, це набагато нижче середнього щоквартального результату за останні 2 роки.

Варто відзначити, що в Центральній і Східній Європі обсяг інвестицій в торговельну нерухомість виявився зовсім незначною (лише близько €200 млн.); передбачається, що виною тому стало недостатнє фінансування та відсутність відповідних об’єктів.

«Результати I кв. свідчать про більш низької інвестиційної активності у всій Європі; сума інвестицій у торговельну нерухомість склала менше 5 мільярдів євро. Однак, враховуючи зростаючу потребу у продажу активів, яку випробовує ряд інвесторів, ми очікуємо, що, починаючи з II кварталом 2012 р., темпи інвестицій у європейську торговельну нерухомість почнуть набирати обертів», – розповів Джон Уэлхэм, керівник відділу інвестицій у європейську торговельну нерухомість, CBRE

Також скорочення обсягу інвестицій в торговельну нерухомість відбулося незважаючи на значне зростання попиту з боку інвесторів, який можна було спостерігати протягом останніх кількох років.