Інвестиції в торговельну нерухомість Німеччини збільшилися

До кінця третього кварталу поточного року інвестори вклали в торговельну нерухомість Німеччини порядку 7,87 млрд. євро. Зокрема, кошти були спрямовані на ведення роздрібних продажів.

Як повідомляють у консалтинговій компанії Colliers International, торговельна нерухомість цієї країни залишиться лідером по залученню інвестицій до кінця року .

Що стосується вкладень в офісні центри, то за звітний період вони склали 4,77 млрд. євро.

Керівник дослідницького департаменту німецького представництва компанії Андреас Трумп заявив, що інвестиції в торгові об’єкти становили 47% від загального обсягу вкладень у комерційну нерухомість.

Сьогодні ті вкладники, які схильні до ризику, набувають торгові центри в розрахунку на їх високу окупність.

Трумп зазначив, що дві групи інвесторів дали можливість забезпечити близько 50% обсягів вкладень в торгові об’єкти країни. Відкриті фонди нерухомості інвестували 2,14 млрд. євро, а фонди прямих інвестицій вклали 2,04 млрд. євро в німецькі рітейл-об’єкти.

Трумб пояснив, що рентний доход у розмірі до 6,5% від вартості об’єкта в рік приносить інвестору оренда торгових площ в центральних районах великих міст країни.

Представник Colliers International Фалько Штребер зазначив, що в деяких містах інвестори набувають досить дорогі об’єкти, навіть якщо вони приносять невеликі дивіденди в порівнянні з витратами на покупку. Так, власник торгових площ в Мюнхені отримує ренту в розмірі 3,75% від вартості об’єкта в рік.

На думку аналітиків з Colliers International, високий попит на торгові площі в Німеччині пояснюється стабільною економічною ситуацією в країні. У той час як жителі багатьох країн Єврозони скорочують споживання товарів, німці, навпаки, активно їх купують і скорочувати не збираються. У свою чергу, оператори роздрібної торгівлі отримують істотну прибуток, що забезпечує попит на оренду комерційних площ в Німеччині.