Інвестиції в світову нерухомість знизилися

За третій квартал 2012р. обсяги світових інвестицій у комерційну нерухомість знизилися в річному вираженні на 8% і становили $96 млрд.

Про це свідчать дані компанії Jones Lang LaSalle, яка проаналізувала ринки 60 країн.

Як передає Forbes, згідно з даними Jones Lang LaSalle, рівень активності інвесторів в липні-серпні залишався стабільним, хоча в порівнянні з другим кварталом інвестиції знизилися на $10 млрд.

В Північній і Південній Америці показник за дев’ять місяців цього року склав $126 млрд., що можна порівняти з аналогічним показником минулого року, говориться в дослідженні. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні інвестиції скоротилися з $71 млрд. до $68 млрд., а в Європі, Африці і на Близькому Сході знизилися з 85 млрд. євро до 75 млрд. євро.

У звіті наголошується, що уваги глобальних інвесторів приваблює житлова нерухомість.

Компанія прогнозує, що в четвертому кварталі активність інвесторів підвищиться, а інвестиції за підсумками року складуть $400 млрд.

За словами керівника групи Jones Lang LaSalle по світових фінансових ринків та інвестицій Артура де Хааста, настрій інвесторів як і раніше багато в чому залежить від економічної обстановки.

“Їх залучають максимально безпечні вкладення, тому вони воліють інвестувати в нерухомість у великих містах. Великі ринки відрізняються більш високою ліквідністю і меншим рівнем ризику”, – пояснив він.

Хааст зазначив, що ринки, що пропонують більш високу окупність, однак ринок там менш прозорий. На його думку, світовим інвесторам цікаві результати виборів у США, проте це навряд чи зробить значний вплив на рівень ділової активності.

За даними Jones Lang LaSalle, у другому кварталі зростання інвестицій спостерігався в Північній і Південній Америці, де приріст склав 33% порівняно з першим кварталом. На російському ринку інвестиції досягли $1,77 млрд., а за підсумками року аналітики чекають показника в $6,5 млрд.