Інвестиції в столичну нерухомість: підсумки листопада 2011 року

У листопаді 2011 року обсяг інвестицій у столичну нерухомість становив 69 млн. 350 тис. дол., що на 23% вище показників, отриманих у жовтні. При цьому загальна кількість угод знизилася на 4,3% порівняно з показниками попереднього місяця.

За результатами всіх проведених протягом листопада угод, співвідношення продажу до оренди склало 50,8% на 49,2% на користь угод купівлі-продажу нерухомості. Ситуація, при якій за результатами місяця відсоток угод з придбання нерухомості перевищує частку угод по оренді спостерігається вперше в поточному році.

Найбільш доступними об’єктами, проданими в листопаді в Києві, стали: однокімнатна квартира площею 19 кв. м (з загальною кухнею) в пер. Приладном (Святошинський район, Академмістечко), вартістю 30 тис. дол.; однокімнатна квартира площею 26 кв. м на вул. ак. Королева (Святошиский район, Борщагівка) вартістю 36 тис. дол. (1 поверх) та однокімнатна квартира площею 21 кв. м на вул. Ушинського (Солом’янський район, Чоколівка), вартістю 38 тис. дол. З двокімнатних найбільш доступною стала квартира площею 36 кв. м, (1 поверх) на вул. Метробудівській (Солом’янський район, Відрадний), яка була продана за 48 тис. дол. З трикімнатних самим бюджетним була варіантом квартира площею 60 кв. м на вул. Воскресенської (Дніпровський район, Воскресенка), яка обійшлася новому власнику 67 тис. дол.

Сегмент до 100 тис. дол. у листопаді зайняв частку 60,5% від загальної кількості угод, що на 5% нижче показників жовтня. 54% угод у цій категорії були представлені однокімнатними квартирами, двокімнатні квартири зайняли частку 36%, трикімнатні – 10%. За географічною ознакою користувалися попитом Голосіївський та Дарницький райони, лідерами за кількістю угод стали Деснянський, Дніпровський та Святошинський райони, а також мікрорайони Позняки та Святошино.

Цінова категорія 100-200 тис. дол. за підсумками листопада склала 26,9%. В порівнянні з попереднім місяцем, частка даного сегменту зменшилася несуттєво – на 0,3%. Ця категорія складається переважно з двокімнатних (41,5%) та трикімнатні (43,6%) квартир, а також однокімнатного (7,4%) і багатокімнатного (7,5%) житла. У цій категорії переважав попит на об’єкти в Дарницькому (зокрема масив Позняки) і Голосіївському районах, також у покупців були популярні Шевченківський та Печерський райони столиці.

В категорії вартістю 200-300 тис. дол. у листопаді було укладено 7,3% угод, що на 2,1% більше, ніж у жовтні. Тут в рівних частках домінують трикімнатні (37%) і багатокімнатні (37%) квартири. Двокімнатне житло склало 22,2% у даної категорії. Частка однокімнатних квартир склала 3,8%. У цьому ціновому діапазоні лідерами за попитом і популярністю стали Солом’янський та Шевченківський райони, також багато об’єктів було придбано у Голосіївському районі.

«Уже впродовж трьох місяців ми спостерігаємо виключно позитивні тенденції на ринку нерухомості. В кінці жовтня ми спостерігали тижневе затишшя, пов’язане з невизначеними очікуваннями від зміни порядку реєстрації угод, проте вже на початку листопада активність відновилася і навіть зросла. У листопаді ми констатували підвищення частки угод у сегменті 200-300 тис. дол. Це стандартна ситуація для даного періоду – до Нового року попит на дороге житло зростає завжди. Цим пояснюється і значне збільшення обсягу капіталовкладень на тлі невеликого зниження кількості угод», – прокоментувала ситуацію Генеральний директор АН «Благовіст» Ірина Луханіна..