Інвестиції в столичну нерухомість: підсумки грудня 2011 року

У грудні 2011 року обсяг інвестицій у нерухомість Києва склав 84 млн. 195 тис. дол., що на 14 млн. 845 тис. дол. (21,4%) вище показників листопада. При цьому загальна кількість угод збільшилася на 13,1% порівняно з показниками попереднього місяця.

За результатами всіх проведених протягом грудня угод, співвідношення продажу до оренди склало 57,1% на 42,9% на користь угод купівлі-продажу нерухомості. Таким чином, в цьому місяці спостерігалося посилення тенденції перевищення угод з придбання нерухомості над угодами оренди, яка вперше проявилася у листопаді.

Найбільш доступними об’єктами, проданими в грудні в столиці, стали: однокімнатна квартира площею 22 кв. м по вул. Новопирогівській (Голосіївський р-н, Корчувате), вартістю 33 тис. дол.; однокімнатна квартира площею 22 кв. м на вул. Карбишева (Дніпровський р-н, Воскресенка) вартістю 37 тис. дол. і однокімнатна квартира в новому будинку площею 30 кв. м на вул. Алма-Атинській (Дніпровський р-н, ДВРЗ), вартістю 41 тис. дол. З двокімнатних найбільш доступною стала квартира площею 44 кв. м, на бул. Верховної Ради (Дніпровський р-н, Соцмісто), яка була продана за 50 тис. дол. З трикімнатних самим бюджетним варіантом була квартира площею 60 кв. м на вул. Серафимовича (Дніпровський район, Березняки), яка обійшлася новому власнику в 70 тис. дол.

Сегмент до 100 тис. дол. у грудні зайняв частку 58% від загальної кількості угод, що на 2,5% нижче показників листопада. 45,7% угод у цій категорії були представлені однокімнатними квартирами, двокімнатні квартири зайняли частку 32,8%, трикімнатні – 14,1%, чотирикімнатні – 7,4%. За місцем розташування користувалися попитом Дніпровський, Деснянський, Дарницький, Святошинський та Оболонський райони.

Цінова категорія 100-200 тис. дол. за підсумками грудня склала 33%. В порівнянні з попереднім місяцем, частка цього сегменту зріс на 6,1%. Ця категорія складається переважно з трикімнатних (43,9%) квартир. Двокімнатне житло склало 37,5%, однокімнатне – 13,8%, багатокімнатні – 3,4%. В даному ціновому діапазоні також були придбані офісні приміщення, частка яких склала 1,4% від усіх об’єктів. Тут переважав попит на об’єкти в Голосіївському, Подільському, Дарницькому та Шевченківському районах.

В категорії вартістю 200-300 тис. дол. в грудні було укладено 6,1% угод, що на 1,2% менше результатів листопада. Тут впевнено лідирують трикімнатні квартири (частка 68,7%). Двокімнатне житло склало 15,6% у даної категорії. Однокімнатні та чотирикімнатні квартири зайняли рівні частки по 6,2%. Офіси були придбані в 3,3% угод. У цьому ціновому діапазоні лідерами за попитом і популярністю стали Печерський, Солом’янський та Шевченківський райони.

«Перед новорічними святами ми спостерігали традиційне посилення попиту на придбання житлової нерухомості. Це відбилося і на значному збільшенні відсотка угод купівлі-продажу у загальній структурі ринку, і на хорошому збільшення частки сегмента 100-200 тис. дол., і на зростанні вартості найбільш бюджетних варіантів, в порівнянні з минулим місяцем. При цьому, незважаючи на тривалі різдвяні канікули, ми чекаємо гарної активності в січні. Практика нового року показує нам, що питання придбання житла активно вирішуються і в святковий період», – поділилася спостереженнями Генеральний директор АН «Благовіст» Ірина Луханіна.