Інвестиції в нерухомість скорочуються

У 2012 році доступний капітал для інвестицій у нерухомість у всьому світі складе $316 млрд., що на 4% менше, ніж наприкінці 2010 року. На думку аналітиків це означає, кінець тенденції росту інвестицій, що спостерігався з кінця 2009 року.

Єдиним регіоном, в якому спостерігається збільшення нового доступного капіталу для інвестицій, є Америка, де загальний обсяг доступного капіталу збільшився на 3% до $114 млрд На відміну від Америки, обсяг нового доступного капіталу знизився як в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні на 12% (до $91 млрд.), так і в регіоні Європи, Близького Сходу і Африки (EMEA) на 3% (до $111 млрд.).

Більшість інвесторів, як і раніше воліють зосередитися на портфелях з декількома видами об’єктів нерухомості, що становить 80% доступного капіталу. Це говорить про те, що інвестори віддають перевагу гнучкість у розміщенні капіталу в різні сегменти нерухомості. Серед фондів, орієнтованих на один сегмент нерухомості, сегмент торговельної нерухомості залишається пріоритетним, складаючи 35% портфелів фондів з інвестиціями в один сегмент, другим по перевазі сегментом є промислова нерухомість.

Вперше, превалюють фонди які мають намір інвестувати в одну країну, на які припадає 52% залучених коштів, у порівнянні з 30% в 2009 році. Ми очікуємо, що це також відображає настрої після кризового періоду, коли люди воліють вкладати кошти в ринок, який вони знають. Серед фондів, орієнтованих на одну країну, домінує США, на які припадає 51%, далі йдуть Великобританія – 10%.

У перспективі залучений капітал має потенціал призвести до підвищення рівня міжнародної інвестиційної діяльності в усіх регіонах порівняно з досвідом попереднього періоду, зазначено у звіті. У Європі, міжнародні інвестиції можуть досягти 75 % порівняно з третиною від даної кількості протягом останніх 18 місяців. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні міжнародні інвестиції можуть зрости на 23 порівняно з 11% протягом останніх 18 місяців. Але, враховуючи нестабільну ситуацію на глобальному ринку, яка склалася останнім часом, у компанії очікують, що рівень міжнародних інвестицій буде помірним.

“Швидше за все, ми побачимо зменшення доступного капіталу, якщо ця нестабільність буде продовжуватись, оскільки компанії, зареєстровані на біржі, можуть затримати залучення капіталу і вихід на IPO, а також фонди стали менш схильні залучати нові інвестиції. Також, велика частина доступного капіталу була залучена до 2008 року, тому фонди будуть намагатися реалізувати наявний капітал, тк інвестиційний період деяких фондів наближається до кінця”, – зазначив Ханс Вренсен, керівник підрозділу аналітики в світі коментує.

Нагадаємо, в серпні 2011 року обсяг капіталовкладень у нерухомість Києва склав $49 млн 993 тис., що на $1 млн 493 тис. (3%) вище показників липня. При цьому загальна кількість угод зросла на 9,3% в порівнянні з попереднім місяцем.