Інвестиції в нерухомість: Москва випередила Лондон!

Вперше за всю історію Москва випередила Лондон привабливості інвестицій в нерухомість.

Британська столиця переоцінена: її ціни вже мають мало спільного з реальністю, говориться в доповіді. Російські експерти не згодні з такою точкою зору, запевняючи, що альтернативи Лондону в Європі немає.

Аналітики PricewaterhouseCoopers спільно з Urban Land Institute провели аналіз європейського ринку нерухомості і представили свій новий доповідь на тему інвестиційної привабливості міст.

Головна сенсація рейтингу полягає не в тому, що Лондон втратив свої лідируючі позиції, а в тому, що Москва визнана більш цікавим з точки зору інвестицій у нерухомість містом, ніж Лондон.

Російська столиця займає 9-е місце списку, Лондон – замикає десятку, куди він перемістився з минулорічного другого місця. «Багатьма британська столиця досі розцінюється як «золотий стандарт нерухомості», але він втратив свою привабливість», – йдеться в доповіді.

«Багато хто на ринку вже вважають, що Лондон переоцінений, і його ціни мають мало спільного з реальністю. Звичайно, зараз Лондон – це сама тиха гавань, але коли економічна ситуація в світі налагодиться, і все потягнуть свої заощадження на батьківщину, тоді ми і побачимо на скільки він був переоцінений», – пояснюють автори дослідження.

Перше місце рейтингу, як і рік тому, дісталося турецькому Стамбулу – все це завдяки зростаючій економіці і молодому населенню. Німецький Мюнхен, де рівень безробіття один з найнижчих в Німеччині, йде другим. Експерти відзначили його за стабільність економіки.

Замикає трійку лідерів польська Варшава, яка «швидко стає східним фінансовим транзитним центром Європи».

Берлін став найпривабливішим ринком житлової нерухомості Європи, а Стокгольм, Париж, Гамбург і Цюріх стали вибором інвесторів, які безпечні міста. Москва увійшла до топ-10 вперше. При цьому, Париж також скотився в рейтингу, але не так сильно, як Лондон.

«Незрозуміло, як Лондон зміг так втратити в рейтингу в той рік, коли чисельність його іноземних власників об’єктів нерухомості перестрибнула 54%-ний бар’єр», – критикує дослідження керівник відділу заміської нерухомості Chesterton Віра Рукина.

«З точки зору покупки нерухомості для дітей, які навчаються в лондонських і британських навчальних закладах, Лондон завжди буде попереду багатьох міст», – додала вона. «І ще один важливий фактор, не завжди приймається до уваги, – це мова: англійська є загальноприйнятим у міжнародному бізнесі і широко поширений в соціальному середовищі, що суттєво сприяє доступності Лондона для іноземців», – пояснила Віра Рукина EUROMAG.

Так і за витратами на оформлення угод Лондон виглядає більш привабливо, ніж інші міста – у британській столиці вони займають 1,5–5% порівняно з тим же Берліном, де витрати доходять до 10-12%.

«В сегменті елітної нерухомості Стамбул не можна порівнювати з Лондоном, так само як і Стокгольм з Берліном, і навіть Париж з Цюріхом. Нерухомість в Лондоні – це не тільки надійне вкладення капіталу. В умовах слабкого фунта стерлінга і історично низький облікової ставки, покупка нерухомості в столиці Великобританії залишається прекрасним довгостроковим вкладенням з горизонтом інвестування більше 20 років. Тому, Стамбул може бути модним напрямком та інвестиційно-привабливим, але він ніколи не стане Лондоном», – впевнена експерт.

Тим не менш, Лондон вже не вперше поступається свої позиції в подібних рейтингах. Наприклад, у жовтні минулого року в рейтингу LaSalle Investment Management Лондон опинився на другому місці списку міст з високим попитом на нерухомість в середньостроковій перспективі. Перше місце також дісталося Москві.