Інвестиції в нерухомість міст-примар. Чи варта гра свічок?

Так вже склалося, що вигідним об’єктом для інвестицій є саме нерухомість. Вона приносить часом хоч і невеликий, проте стабільний дохід.

Але ваші капіталовкладення може підстерегти небезпеку, так як навіть самий перспективний і затишний куточок планети може перетворитися на «місто-привид».

У світі багато таких місць, які з різних причин були покинуті. Причини могли бути різні: війни, спад економічної активності, техногенні або природні катастрофи. Однак зруйновані міста від «міст-примар» відрізняє один фактор – в “місті-примарі” зберігається його архітектурний вигляд.

І як би там не було, цілком можливо, що інвестиції в нерухомість в такому місті, може бути досить вигідною.

Приміром, у Китаї створюються міста, які заселені менш ніж на чверть. Поступово вартість нерухомості в них зростає. Тому до сьогоднішнього дня середня ціна на нерухомість у таких не дуже благополучних районах КНР становить 700 доларів за квадратний метр.

Але тут є і свої ризики. Наприклад, у передмісті іспанської столиці, в якому планувалося побудувати місто на 30 тис. жителів на сьогоднішній день з 13 тис. квартир побудовано тільки 5. І сьогодні значна частина цих квартир залишається незатребуваною. А їх власники намагаються швидше від них позбавлятися.

Нагадаємо, як писав портал Kanzas.ua в американському місті-примарі» Детройті продається будинок за ціною за ціною тюбика зубної пасти.