Інвестиції в комерційну нерухомість Європи скоротилися

У першому півріччі 2012 р. відбулося зниження інвестицій у комерційну нерухомість у Центральній і Східній Європі (ЦСЄ). Воно склало на 60 % менше порівняно з аналогічним періодом 2011 р.

Про це йдеться в повідомленні компанії CBRE.

За даними компанії, таке зниження відбулося із-за невпевненості в Єврозоні в поєднанні з фокусуванням на преміальних активах.

За звітний період загальні обсяги інвестицій в комерційну нерухомість склали майже 2,1 млрд. євро. Найбільшими угодами в цей період стали продаж комерційного центру Zlote Tarasy (Золота тераса) у Варшаві компанією ING Real Estate Development фонду, керованого AXA REIM, і викуп компанією IMMOFINANZ решти 50% акцій у співвласника ТРЦ «Золотий Вавилон Ростокино» в Москві.

У теж час більшість угод (83%) від загального обсягу в ЦСЄ здійснювалося в Росії і Польщі. Найбільш істотне зниження відзначено на ринках, що сприймаються як найбільш ризиковані. Наприклад, обсяг угод у Румунії скоротився з 250 млн. євро в I півріччі 2011 р. до 50 млн. євро в першому півріччі 2012 р. Різкий спад спостерігався також у Чехії.

Основними причинами таких явищ експерти називають високі показники першого півріччя 2011 р. в поєднанні зі зниженням доступності високоякісних активів торговельної нерухомості після періоду інтенсивних продажу торгових активів у минулому році.