Інвестиції в комерційну нерухомість Росії впали

Обсяг інвестицій в російську комерційну нерухомість у першому півріччі 2012 р. знизився, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 7% — до $4,2 млрд, випливає з дослідження компанії Cushman&Wakefield.

“Сумарний обсяг інвестицій у другому кварталі поточного року склав майже $2,8 млрд доларів, що на 15% більше другого кварталу 2011 р.”, — додається у звіті.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті vedomosti.ru

Згідно з даними компанії, російські інвестори були більш активні у другому кварталі, у зв’язку з чим частка російського та іноземного капіталу за підсумками першого півріччя практично зрівнялися. “Враховуючи дані ринку, ми переглянули наш прогноз на 2012 р. у бік збільшення з $6,5 млрд до $7 млрд”, — вказується в доповіді.

При цьому лідером інвестиційного ринку в першому півріччі, за інформацією експертів, продовжує залишатися торгова нерухомість, в яку було вкладено $2,05 млрд, що становить майже 50% від загального обсягу інвестицій.

Частка угод з офісними об’єктами склала 26%, або у грошовому вираженні $1,09 млрд, причому $1,01 млрд припало на другий квартал. Згідно з дослідженням, цього року склади і готелі поки демонструють скромні показники — обсяг інвестицій в складську нерухомість за півріччя склав $311 млн, а в готельний сектор — $280 млн.
Ставки капіталізації, за інформацією аналітиків, зберегли рівень кінця 2011 року, і зараз становлять 8,5% для кращих об’єктів офісного сегмента, 9,25% для торгових центрів і 10,5% для якісних складських об’єктів.