Інвестиції в індустрію будівельних матеріалів зменшилися

Український ринок будматеріалів перестав бути цікавим інвесторам.

За даними аналітиків компанії PAU brokerage, в Центральному регіоні України за останні 1-1,5 роки структура ринку інвестицій в бізнес-активи з виробництва стройматерилов за кількістю проектів/угод виглядає наступним чином: 30% – інвестиції в будівництво нових підприємств, 40% – модернізація і розширення, 30% – угоди M&A (злиття і поглинання).

«До нових проектів відносяться такі напрямки, як виробництво теплоізоляційних матеріалів, щебневий бізнес, виробництво сухих будівельних сумішей; до модернізації – теплоізоляційні матеріали, сухі будівельні суміші, керамічна плитка; M&A – склопакети, БМЗ/склади/проммайданчика, щебневий бізнес», – говорять фахівці компанії.

За оцінками PAU, кількість реалізованих інвестиційних проектів у сфері будівельних матеріалів у 2010 році знизилося на 53% в порівнянні з 2009 роком. У 2011 році в агентстві очікують приблизно такий же рівень.
Серед перешкод для збільшення потоку інвестицій експерти відзначили: недовіра зовнішніх інвесторів, відсутність «довгих» коштів у вітчизняних операторів, низька активність на будівельному ринку.