Інвестиції в елітну нерухомість Києва знизилися майже наполовину

У липні 2011 року обсяг коштів, витрачених на оренду елітної нерухомості Києва (від $3 тис. на місяць), склав $80 тис., що на 42,9% нижче показників червня. Частка угод, укладених в елітному сегменті, склала 2,9% від усіх угод з оренди, що відбулися в липні, що менше частки попереднього місяця на 5,8%. Про це свідчать дані аналітичного центру агентства нерухомості Park Lane, якими має в своєму розпорядженні ЛІГАБізнесІнформ .

“Проведені нашим агентством угоди з оренди елітної нерухомості показали, що практично всі об’єкти були орендовані за ціною понад $4 тис. міс., а 41,7% об’єктів – дорожче $7 тис. міс. Це свідчить про відродження інтересу до якісних об’єктів на тлі підвищення платоспроможності орендарів даного сегмента”, – сказала Галина Мельникова, генеральний директор АН Park Lane.

За підсумками липня частка нежитлових приміщень на ринку оренди склала 25% від загального обсягу. Всі об’єкти комерційного призначення (магазини, кафе, ресторани), розташовані в основному в центрі, на Подолі та Лівому березі.

Найдорожчим об’єктом, орендованим у липні, стало приміщення комерційного призначення на Русанівській набережній. Приміщення площею 377 кв. м з якісною обробкою і комунікаціями використовується під магазин промислової групи товарів. Орендна ставка цього об’єкта склала $8 тис./міс. ($21 за 1 кв. м).

На ринку оренди заміських будинків в липні спостерігалося затишшя. Частка цього сегменту склала 8,3%. Превалював Києво-Святошинський район, особливо населені пункти біля самої межі Києва (Чабани).

Квартири за результатами липня склали 66,7% на ринку дорогої оренди. У цю категорію потрапили апартаменти від трьох кімнат площею від 150 кв. м в центрі і прилеглих до центру районах. Попитом серед орендарів традиційно користувалися центр Шевченківського та Голосіївського районів.

“Літній період має свій характер на ринку оренди. Липень-серпень – сезон готельного бізнесу, більша частина коштів з різних галузей, в тому числі і ринку оренди нерухомості, “мігрує” на курорти. Проте, оцінюючи сьогоднішню ситуацію, ми очікуємо активну осінь з великою часткою великих угод. Вже зараз багато мережеві магазини доглядають приміщення, банки проводять консультації з приводу розширення філіальної мережі. Осінь буде особливо активною в сегменті комерційної нерухомості та квартир. Ми готуємося до продуктивної осені і сплеску ділової активності”, – прогнозує Галина Мельникова.

Нагадаємо, обсяг капіталовкладень в елітну нерухомість Києва (вартістю від $300 тис.) в червні 2011 року склав $9,645 млн, що на $2,478 млн. більше, ніж у травні ($7,167 млн.).