Інвестиції можуть залучити генерують дохід проекти – експерти

Кількість класичних інвестиційних угод на ринку нерухомості України в 2013 р. може збільшитися, але кошти, як і раніше будуть залучати в основному вже реалізовані, якісні проекти, які генерують постійний дохід.

Проблеми ринку інвестицій і залучення капіталу на ринок нерухомості України були розглянуті за інвестиційним круглим столом в ході CEO Networking Dinner, 2013.

Модераторами столу стали Михайло Меркулов, голова правління компанії Erste Group Immorent і Роман Насиров, співдиректор та голова управління з торгівлі цінними паперами в Україні та Центрально-Східній Європі компанії «Ренесанс Капітал».

За словами Михайла Меркулова, голови правління компанії Erste Group Immorent, причини того, що інвестиції будуть залучати в основному готові проекти, прості. Інвестиційні фонди побоюються збільшити кількість проблемних об’єктів у своїх портфелях, які там опинилися під час кризи. Тепер фонди прагнуть знизити ризики, заходячи на готові або практично готові проекти. Але, не варто забувати, що інвестори готові переплатити за вже реалізований проект у порівнянні з ціною на початкових етапах будівництва, але не готові платити ту ціну, що була до кризи.

Роман Насиров, співдиректор та голова управління з торгівлі цінними паперами в Україні та Центрально-Східній Європі компанії «Ренесанс Капітал» вважає, що інвестори готові заходити в нерухомість, коли в країні є зрозумілий ринок кредитування. Перша справа в нерухомості — це те кредитне плече, яке можна залучити. Отже, умови для приходу капіталу на ринок нерухомості України з’являться тоді, коли з’явиться кредитування девелоперів, так і кінцевих споживачів. У випадку з житловою нерухомістю — іпотека. Вплинути на це може безліч факторів — від внутрішньої ситуації в економіці країни, до підвищення оцінки України міжнародними фінансовими інститутами.