Інвестицій з Азії та Америки в нерухомість Європи виросли

Сьогодні активність неєвропейських інвесторів на європейському ринку нерухомості продовжує зростати. При цьому, саме на них припадає близько 20% від всього інвестиційного капіталу, вкладеного в комерційну нерухомість Європи в першому півріччі 2012 року.

Про це повідомила прес-служба компанії CBRE.

Приплив інвестицій в комерційну нерухомість Європи з інших регіонів склав понад 10 млрд євро. Найактивнішими виявилися покупці з Північної Америки, Азії і Близького Сходу.

Інтерес до європейської нерухомості проявляють інвестори з багатьох регіонів. Вперше значну активність показали інвестори з Бразилії, досить активними постачальниками інвестиційного капіталу виявилися Китай, Малайзія і Чилі.

Найбільш затребуваним сегментом серед неєвропейських покупців є офісна нерухомість, а з точки зору географії — Лондон і Париж. На ці дві столиці припадає близько 67% від загального інвестиційного капіталу, що надійшов з інших континентів (на піку ринку нерухомості в 2007 році цей показник становив 33%).

Досить популярними залишаються ринки Німеччини і Швеції, що розглядаються як найменш ризиковані в умовах наступаючого кризи єврозони.

Таким чином, географічні переваги інвесторів зміщуються в бік Північної Європи. А саме, у країни з відносно спокійною економічної обстановкою. Це підтверджується значним зниженням обсягу міжрегіональних інвестицій порівняно з 2-м півріччям 2011 року на східноєвропейських ринках, особливо в Італії (-25%) та Іспанії (-56%).