Інвестувати в житло краще через форвардні контракти, – експерти

Сьогодні форвардні контракти є найбільш надійним способом фінансування проектів житлового будівництва.

До такої думки прийшли учасники інтернет-конференції – Олексій Петрашко, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та Наталія Доценко-Білоус, адвокат ЮФ “Василь Кісіль і Партнери”.

Ключовим критерієм вибору форвардного контракту як інструменту продажу майбутньої нерухомості експерти називають забезпечення максимальних гарантій покупцям. Інвестору забезпечується виняткове і переважне право на придбання квартири за договором купівлі-продажу майнових прав, що дозволяє виключити ризики подвійних продажів, а також нівелювати ризики, пов’язані з іншим використанням відчуженої нерухомості (як наприклад, це часто відбувається з цільовими облігаціями – паралельна іпотека на продану нерухомість).

Перераховані ризики усуваються при використанні форвардних контрактів навіть у випадках, коли інвестори мають розстрочку і не завершили розрахунки за договором купівлі-продажу майнових прав. Звернення форвардних контрактів здійснюється на товарній біржі “УМВБ”, яка забезпечує контроль за угодами та веде облік прав власності на форвардні контракти.

Біржовий механізм продажу дозволяє збалансувати інтереси кожного з учасників угод. Покупець стає первинним власником за фактом здійснення розрахунків на підставі договору купівлі-продажу майнових прав на квартиру. Саме на покупця проводитися оформлення свідоцтва на право власності на квартиру – першого правовстановлюючого документа, що дозволяє запобігти тимчасові втрати, які могли б виникнути у зв’язку з первинним оформленням права власності на замовника і подальшою заміною квартири на користь інвестора. Більше того, у зв’язку з первинним оформленням права власності на квартири на інвесторів при використанні форвардних контрактів, вдається запобігти витрати покупців на нотаріальне посвідчення угод (економія витрат в сумі 1% від вартості угоди).

Прямі відносини між покупцем і замовником, що виникають на підставі договору купівлі-продажу майнових прав на квартиру, дозволяють виключити з цих відносин проблемні довгострокові інструменти, які мають грошових характер – цільові облігації, додали учасники конференції.