Інвестори зможуть достроково розривати договору з забудовником

Конституційний суд України прийняв рішення про невідповідність Конституції заборони на дострокове розірвання інвестиційних договорів на будівництво житла.

Про це повідомляється в прес-релізі КСУ.

Зокрема, КСУ визнав неконституційним положення ч. 4 ст. 3 закону “Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва” від 25 грудня 2008р.

У положенні було сказано, що “забороняється розірвання фізичними та юридичними особами будь-яких договорів, результатом яких є передача забудовниками завершеного об’єкта або частини об’єкта житлового будівництва за умови, що за такими договорами здійснено оплату 100% вартості даного об’єкта або його частини”.

Відповідне рішення Конституційного суду України було прийнято 13 березня і оприлюднено 15 березня 2012р. Подання з цього питання КСУ направляла громадянка Зінаїда Галкіна.

Сьогодні в Україні зараз налічується близько 4,5 тис. недобудованих об’єктів. В результаті невиконання забудовниками обіцянок постраждали близько 120 тис. інвесторів, які вклали гроші в будівництво.