Інвестори ЖК «Коцюбинський» протестують

Приводом для звернення в прокуратуру став арешт одного з будинків комплексу «Коцюбинський».

Група інвесторів житлового комплексу «Коцюбинський» звернулася в Генеральну прокуратуру з скаргою на незаконні, на їх думку, дії слідчого Головного слідчого управління МВС України, який наклав заборону на відчуження квартир, розташованих у комплексі в будинку по вул. Пономарьова 26.

«Своїми діями в рамках надуманої кримінальної справи слідчий МВС безпідставно позбавив їх можливості отримати всі необхідні документи на житло», – йдеться у зверненні групи інвесторів на ім’я генерального прокурора, копія якого передано агентству «Інтерфакс-Україна» у вівторок.

Автори документа вимагають застосувати заходи прокурорського реагування для зняття безпідставних заборон та усунення порушень кримінально-процесуального законодавства, так як заборона робить неможливим передачу квартир сотням інвесторам комплексу, які повністю сплатили їх вартість.

«Сотні сімей сплатили свої квартири ще кілька років тому. Будинок нарешті зданий в експлуатацію, але дивний і безпідставна заборона слідчого МВС не дає їм оформити право власності. Інвестори будівництва не бажають бути заручниками чиїхось корисливих ігор навколо житлового комплексу», – заявила в інтерв’ю журналістам представник ініціативної групи інвесторів Вікторія Гавриш.

Вона вважає, що органи прокуратури дадуть належну правову оцінку незаконним діям деяких співробітників МВС. «Статтею 126 Кримінально-процесуального кодексу України передбачена пряма норма: накладення арешту тільки на майно підозрюваного або обвинуваченого», – пояснила свою впевненість Ст. Гавриш.

Житловий комплекс «Коцюбинський» буде включати п’ять житлових 21-23 поверхових будинків (загалом 17 секцій), торговий центр, дев’ятиповерховий паркінг на 544 місця. Повна здача об’єкту запланована на 2011-2014 рр ..

Як повідомлялося, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання підприємців «Нова Формація», екс-заступник міністра оборони В’ячеслав Кредісов, один час був учасником «Аверс-сіті», і співробітниця Асоціації фахівців з нерухомості України Ірина Кілко на прес-конференції в середині вересня звинуватили забудовника «Коцюбинського» в порушенні їх прав інвесторів. Як стверджувала В. Кілко, постраждалою стороною є також ТОВ «УНР-ПІБ» та ТОВ «Мьоли-Інвест-Україна», а також ряд фізичних осіб.

У свою чергу забудовник ЖК «Коцюбинський» – ТОВ «Аверс-сіті» подала до Ст. Кредісову та В. Кілко позови про захист ділової репутації і заявило, що колишній заступник міністра оборони В’ячеслав Кредісов чинить тиск на компанію і незаконно претендує на ряд об’єктів нерухомості, розташованих у житловому комплексі.