Інвестори ЖК «Коцюбинський» не збираються віддавати банку «Надра» свої квартири

31 березня відбулася акція протесту «Захистимо наші квартири», організована інвесторами житлового комплексу «Коцюбинський» (вул. Пономарьова, будинок.26, смт. Коцюбинське) за підтримки компанії-забудовника ТОВ «Аверс-сіті».

В ході акції, компанія забудовник, майно якого заарештовано, і інвестори – понад 500 сімей (1500 осіб), які ось уже півроку не можуть отримати права власності на свої квартири, виступили згуртованим фронтом проти незаконних дій ГСУ МВС.

Нагадаємо, у вересні минулого року Постановами Головного слідчого управління МВС був накладений арешт на майно компанії забудовника ТОВ «Аверс-Сіті» і заборона на відчуження квартир мешканцям. Арешт був накладений у результаті розслідування, яке проводить Головне слідче управління МВС: розслідуються дії посадових осіб ТОВ «Регіональні будівельні інвестиції» – забудовника комплексу 2006-2009 років, які в 2006 році брали кредит у банку «Надра». Мова йде про неповернених кредитних коштах, які з урахуванням відсотків на 16.09.2011 склали 229 731 528, 93 грн.

В даний час забудовником комплексу є компанія ТОВ «Аверс-Сіті», і, за словами генерального директора компанії Мансурова А. А,, ніякого відношення до попередньої компанії-забудовнику, а також до її боргів не має. Дії МВС в компанії вважають незаконними, так як за словами Мансурова А. А, «Відповідно до Статті 126 Кримінально-процесуального кодексу, накладення арешту передбачається на майно підозрюваного чи обвинуваченого, яким компанія формально не є».

У даний момент кредитування будівництва ЖК «Коцюбинський» забезпечує «Альфа-банк», який позиціонує компанію «Аверс-Сіті» як чесного і надійного партнера. «Якщо б з нашого боку були якісь порушення, це б показав фінансовий аудит банку. Але у нас все законно. Більше того, ми спільно з банком подавали заяву в Генпрокуратуру з проханням розібратися в нашому питанні», – говорить Мансуров Андрій Олексійович.

Інвестори також обурені діями МВС і не розуміють, чому вони повинні бути заручниками чиїхось фінансових інтересів і воєн навколо будівництва комплексу. За словами інвесторів: «Нам відмовили майже всі суди, в які ми зверталися, намагаючись визнати дії ГСУ МВС незаконними, на наші звернення в органи влади та Генпрокуратури ми отримуємо відписки: розбирається ГСУ МВС».

За словами заступника начальника управління ГСУ МВС України підполковника Мамки Р. М., після повного, об’єктивного і всебічного вивчення всіх обставин справи, в ньому буде прийнято законне рішення, в тому числі щодо зняття заборони на відчуження квартир. Коли це буде, в ГСУ МВС не уточнюють.

На запитання мешканців, коли буде знято заборони з квартир компанія «Аверс-Сіті» розводить руками, їй цю інформацію, також як і мешканцям ГСУ МВС не розголошує. За словами інвесторів, єдина відповідь, яку отримують мешканці в ході індивідуальних дізнань у слідчому управлінні – це коли будуть зібрані свідчення по всіх квартирах. «Хоча за півроку, можна було вже опитати 622 квартир», – обурюються інвестори.

У будь-якому випадку, рішення питання явно затягнулося і компанія «Аверс-Сіті» терпить значні моральні і матеріальні збитки. «За нашими підрахунками компанія вже втратила 33 млн. грн., і ми будемо добиватися того, щоб ці збитки були компенсовані», – зазначає генеральний директор компанії.

У разі ж передачі квартир інвесторів банку «Надра» люди ризикують втратити набагато більше, що за приблизними підрахунками становить як мінімум 5 млн. дол. (з розрахунку 100 тис. дол. за двох-кімнатну квартиру). Це не рахуючи виплачуваних ними відсотків за іпотечними кредитами.

Зараз настрої майбутніх мешканців вкрай негативні. Вони називають відбуваються нічим іншим, як рейдерською атакою на бізнес забудовника. Та й компанія-забудовник в особі її директора зізнається, що дані дії нагадують останнім. «Це були незаконні виїмки документів. Причому вилучалися саме ті документи, які, на мою думку, не відносяться до ходу слідства», – коментує юрист компанії «Аверс-сіті» Гребенчук Сергій Вікторович.

Поки не вдається домогтися зняття заборони на відчуження квартир законним шляхом, компанія «Аверс-Сіті» закликає інвесторів масово заселятися і робити ремонти у заарештованих квартирах.

Говорячи про права інвесторів, директор компанії підкреслив, що тимчасова відсутність формального документа, не скасовує права власності на житло, за яке люди заплатили.

На думку компанії, такі заходи повинні зміцнити позиції інвесторів і прискорити прийняття позитивного для нас рішення.