Інвестори воліють вкладати в торговельну нерухомість США

Азіатські, південно-американські та австралійські інвестори з-за кризи йдуть з Європи і вкладають кошти в торговельну нерухомість США.

Найдорожчою торговою вулицею світу вже одинадцятий рік поспіль залишається нью-йоркська П’ята авеню, де оренда одного квадратного метра на рік нині коштує понад 28 тисяч доларів.

Як повідомляє міжнародна консалтингова компанія Colliers International, на другому місці – Гонконг, де за оренду на Квінс-роуд сентрал або на Кантон-роуд доведеться заплатити 19,7 тис. доларів.

Лондонська Олд-Бонд стріт пропонує орендувати торгову площу за 17,2 тисячі доларів.

У Парижі на Єлисейських полях бажаючі торгувати брендовим одягом повинні будуть заплатити 13,3 тисячі доларів.

До десятки найдорожчих торгових вулиць входять також гонконгська Козуей-бей (11 тисяч доларів за кв. м в рік), Медісон-авеню в Нью-Йорку (10,6 тис доларів). У Цюріху, щоб торгувати на Банхофштрассе, доведеться викласти 10,5 тис. доларів, а в Мілані на Віа Монтенаполеоне – 9525 доларів.

Замикає десятку австралійський Сідней і його Пітт-стріт-молл з 9310 доларами за квадратний метр в рік.

Азіатські, південно-американські та австралійські інвестори з-за кризи йдуть з Європи і вкладають кошти в торговельну нерухомість США. За даними National Association of Realtors, обсяг іноземних інвестицій у 2012 році зросте на десять відсотків по відношенню до минулого року.

Приваблює інвесторів і канадський ринок торговельних приміщень преміум-класу. У цій країні роздрібний товарообіг на душу населення менше, а обсяг продажів вище, ніж у США. Тому американські ритейлери і орендодавці охоче переміщуються в Канаду. Найдорожча торгова вулиця Канади – Блур-стріт в Торонто. Приміщення здаються в середньому за 3336 доларів. На цій вулиці орендують бутіки такі бренди, як Louis Vuitton, Dolce&Gabbana і Tiffany&Co. На другому місці – Альберні-стріт у Ванкувері (1130 доларів).

Індія належить до числа країн з найбільшою кількістю торгових точок. Великі об’єкти будують не тільки в Мумбаї і Делі, але і в периферійних містах. Вартість оренди торгових приміщень в районі Хан-маркет в Делі за рік виросла до 2792 доларів.