Інвестори світу шукають можливість розширити свої портфелі нерухомості

Глобальне опитування інвесторів підтверджує готовність інвесторів піти на додаткові ризики, щоб придбати нерухомість.

Опитування 360 основних інституційних і приватних інвесторів, що представляють сім регіонів світу, був проведений у серпні цього року найбільшою міжнародною компанією в сфері нерухомості Colliers International.

Огляд Global Investor Sentiment Survey інтегрує думки інвестиційних компаній з країн Європи, Азії, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, а також Австралії, Нової Зеландії, США і Канади.

Дослідження Colliers International, показало, що порівняно з минулим роком значно більше інвесторів шукають можливості для розширення своїх портфелів нерухомості. Так, більше восьми з десяти опитаних американських інвесторів планують розширити свої портфелі нерухомості в найближчі шість місяців.

Причому, 60% респондентів заявили, що, незважаючи на проблеми ринку житла в США, вони готові взяти на себе додаткові ризики, пов’язані з викупом відчужених будинків. Як відзначають фахівці Colliers International, це пов’язано, швидше за все, з тим, що першокласні житлові об’єкти з низьким рівнем ризику повністю здані в оренду, і інвестори змушені переходити на вторинний ринок житла.

Поки інвестори США не вказали одне місто, штат або регіон в якості місця вкладення коштів, але багато хто як і раніше зосереджені на первинному ринку Каліфорнії, Техасу, Нью-Йорку/Нью-Джерсі, Вашингтона і Бостона. У топ-вибір місць для інвестування в закордонну нерухомість потрапили Канада, Австралія та Бразилія.

У глобальному масштабі більшість опитаних інвесторів вважають, що у світі зростає попит на оренду, доступність і вакантність об’єктів житлової та офісної нерухомості падають, а орендні ставки знаходяться на підйомі.

Цей прогноз передбачає, що інвестори — на відміну ситуації в 2008-2009 рр. — впевнені у прийнятті рішень про купівлю і продаж об’єктів нерухомості. Доказом цього може служити той факт, що в першому півріччі 2011 року близько 9250 інвестиційних об’єктів вартістю $350 млрд. перейшли в інші руки, і в натуральному вираженні це на 30% більше, ніж за той же період 2010 року. У США обсяг інвестиційних угод з січня по червень поточного року виріс на 124%.

За оцінками інвесторів країн Близького Сходу і Африки, на шляху вкладення коштів у нерухомість цих регіонів світу стоїть ключовий фактор — політичний ризик. А в якості найбільшого ризику в країнах Азії опитані інвестори назвали економічну невизначеність.