Інвестори продовжують вкладати кошти в європейську нерухомість

Торгова нерухомість Європи продовжує залишатися одним з головних сегментів інвестування.

Згідно з останніми дослідженнями компанії CB Richard Ellis (CBRE), в III кварталі 2012 року сукупний обсяг капіталовкладень у європейську торговельну нерухомість склав 7,1 млрд. євро. Це на 12% більше, ніж у II кварталі поточного року.

Між тим, в CBRE відзначають, порівняно з третім кварталом 2011 року інвестиції в торговельну нерухомість за червень-вересень 2012 на 18% менше.

Експерти також відзначають, що за звітний період особливо активними були інвестори в рітейл Великобританії та регіону Бенілюкс. У результаті такої активності у Великобританії було укладено 17 угод більше, ніж за аналогічний період минулого року. А найбільша угода в цьому сегменті британського ринку нерухомості – придбання торгового центру Festival Place в місті Базинсток (графство Хемпшир) – за 354 млн. євро. В країнах Бенілюксу було укладено кілька великих угод, а саме в Бельгії і Нідерландах.

У CBRE відзначають, що для мінімізації інвестиційних ризиків, вкладники ухиляються від економічно неефективних активів в країнах Південної Європи. У період з червня по вересень 2012 року в об’єкти торгової нерухомості Італії, Іспанії та Португалії разом узятих було інвестовано лише близько 200 млн. євро. За словами експертів, це на 75% менше, ніж середній обсяг щоквартальних інвестицій (734 млн. євро) за останні три роки.

Згідно з дослідженням CBRE, в останні роки спостерігається високий рівень інвестицій у ринки торговельної нерухомості Німеччини та Польщі. Однак експерти переконані, що у 2012 році таких же високих результатів не передбачається. Головна причина цього – незначна кількість побудованих об’єктів роздрібної торгівлі.