Інвестори повертаються в Будапешт

Інвестори з різних країн знову зацікавилися нерухомістю в Будапешті. Тут низькі ціни, а прибутковість від оренди висока.

«Зараз найкращий час для покупки нерухомості в Будапешті»,— вважає Зольтау Семес, глава компанії Capital Real Estate.

У рейтингу якості життя, складеному компанією Mercer в 2011, угорська столиця посідає друге місце серед міст Східної Європи, поступаючись лише Празі. Серед інших переваг Будапешта — низька вартість проживання, архітектурні пам’ятки та різноманітне культурне життя.

У 2008 місцевий ринок нерухомості сильно постраждав від глобальної економічної кризи. З тих пір ситуація змінилася на краще. «За останні чотири роки ціни значно зросли»,— говорить Тібор Ковач, виконавчий комерційний директор агентства Immo1. Однак угорська нерухомість залишається недооціненою. Об’єкти вартістю понад 80 млн форинтів (близько 270 тис. євро) вважаються тут дорогими. За словами Чаби Андраса Тота, менеджера з продажу з компанії Duna House, за ціною гарного будинку в Західній Європі можна придбати замок в Угорщині.

У Будапешті особливо високо цінується житло в старовинних будівлях. Великий вибір таких об’єктів є в п’ятому, шостому і сьомому районах. Тут багато будинків, які зберегли характерні риси місцевої архітектури — стелі заввишки 3-4 м і безліч декоративних елементів.

Один з найдорожчих проектів на ринку нерухомості Будапешта — комплекс Palazzo Dorottya поруч з площею Верешмарті. Будівля була побудована в 1820-х роках відреставровано в кінці 2000-х. Нижні два поверхи відведені під торгові площі, офіси, інші чотири — під елітні апартаменти. З 84 40 квартир вже продано. Серед пропозицій — розкішний сучасний дюплекс площею 154 м2, з терасою на даху. Початкова ціна об’єкта, включаючи плату за паркувальне місце і приміщення для зберігання речей,— 1,15 млн євро.

Багатьох інвесторів приваблює висока прибутковість нерухомості Будапешта. Наприклад, Ерве Морін, бізнес-консультант французько-американського походження, купив в грудні 2011 апартаменти площею 87 м2, розташовані в самому центрі міста, біля площі Дік. Купівля та ремонт, що передбачає поділ квартири на дві студії, обійшлися менш ніж в 100 тис. євро. Морін здав це житло в оренду і розраховує на річну прибутковість від 6 до 8 %.