Інвесторам запропонують реконструювати вторинку Києва

Квартали старої столичної забудови запропонують реконструювати інвесторам.

Про це заявив начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький.

Він додав, що вже визначено, що на території столиці можна побудувати ще приблизно 28-28,5 млн. кв. м житла. З них 6,5-7 млн. кв. м планується побудувати в найближчі 15 років за рахунок ремонтів.

За його словами, на території міста масивів під реновацію достатня кількість. Він зазначив, що лідерами у цьому є Солом’янський і Шевченківський район. При цьому в Дніпровському районі великий житловий фонд зайнятий саме забудовою 50-60 років.

Такі будинки, за словами С. Броневицького, влада запропонують реконструювати інвесторам.

В даний час вже розроблені і передбачені конкретні квартали, які будуть пропонуватися інвесторам під реновацію. Але з якихось кварталів почнуться ці процеси, це більше залежить від того, до якого саме кварталу проявить інтерес інвестор.

Як повідомляється, це будуть інвестиційні проекти. Вони будуть проходити таким чином, що на території мікрорайону буде визначатися стартовий ділянку, буде будуватися стартовий будинок, і методом хвильового відселення з існуючих будинків в новий будинок вивільнятимуться нові і нові території для будівництва нових будинків.
Начальник КО «Київгенплан» підкреслив, що все це буде проходити саме за рахунок інвесторів, оскільки у держави немає коштів на реновацію в обсягах 7-8 млн. кв. м немає.

Між тим Броневицький зазначив, що в найближчі 5 років буде відбуватися поступова забудова вільних ділянок і лише через 5-7 років, коли інвестори побачать, що їх вже немає і «бізнес сам підійде до того, що почне вирішувати питання реновації».