Іноземці зможуть отримати землю в Україні, тільки успадкувавши її

Згідно з новим земельним законодавством особи, які мають громадянство інших країн зможуть отримати право власності на землю, тільки успадкувавши її.

Про це заявив на Всеукраїнських громадських слуханнях на тему: «Земельна реформа в дії: обговорення законопроектів» Про ринок земель» заступник голови Держземагентства України Микола Калюжний.

«Нове земельне законодавство передбачає, що іноземці зможуть отримувати право власності на землю тільки через успадкування. Однак, згідно із законом, протягом року громадянин іншої держави повинен буде продати або подарувати успадкований надів громадянам України, в іншому випадку земля надійде в розпорядження Держземагентства, яке здійснить продаж самостійно, після чого передасть гроші колишньому власнику. Україна є єдиною країною, де буде існувати така норма», — підкреслив чиновник.

Нагадаємо, що проектом закону про ринок землі обмежується участь іноземного капіталу в придбанні земель сільгосппризначення в Україні, як фізичних осіб-іноземців, так і юридичних осіб, засновниками яких є іноземні особи або іноземні компанії, повідомляє “Дело”.

Заборона на купівлю поширюється на іноземних громадян, осіб без громадянства, підприємств, заснованих за участю іноземних фізичних та юридичних осіб, іноземних юридичних осіб та іноземних держав. Документом передбачається, що земельні ділянки сільгосппризначення, придбані у власність даними особами, підлягають відчуженню протягом одного року з дати придбання. Якщо дані земельні ділянки не були відчужені протягом одного року, вони підлягають примусовому відчуженню на земельних торгах.