Іноземці та знамениті люди масово скуповують квартири в Києві

Іноземці стали частіше купувати квартири в Києві. На їх думку, тут апартаменти обходяться дешевше, ніж у Росії та Європі, оскільки столичні ціни залишилися на кризовому рівні, в той час як в інших країнах вони підвищилися.

Крім того, багато хто сподівається заробити під час Євро або ж, ведучи тут бізнес, вирішили не жити на знімних квартирах.

«Якщо порівнювати з минулим роком, то іноземці стали купувати житло на 10% більше. Причини: люди намагаються не зберігати готівкові долари і євро. Тому і скуповують нерухомість. Особливо це стосується тих, хто тут працює. Якщо раніше більшість хотіла орендувати квартири еліт-класу і готовий платити за це $3-4 тис. на місяць, то сьогодні воліють купувати. Ще один чинник: люди сподіваються, що після спаду завжди наступає підйом, тобто ціни на нерухомість підуть вгору і квартиру можна буде вигідно продати», — говорить директор з продажу компанії «Канзас» Владислав Мішук.

За словами експертів, іноземці віддають перевагу квартирам у новобудовах, частіше — у центрі міста, за ціною від $150 тис. до $500 тис. «Житловий нерухомістю цікавляться не тільки москвичі, але й інвестори з Америки, Ізраїлю, Польщі. З європейських країн це, в основному, Англія», — говорить Владислав Мішук.

До речі, у жовтні якраз московський бізнесмен купив одну з найдорожчих квартир на Печерську площею 700 кв. м. За неї він віддав $3,4 млн. Також, за словами ріелтора компанії САН Анастасії Наконечної, громадяни ближнього зарубіжжя цікавляться і більш дешевим житлом у передмісті. «Наприклад, в Ірпені зараз активно купують квартири росіяни — як правило, це родичі українців, які переїхали сюди жити. І азербайджанці, тому що там знаходиться гуманітарний інститут, вони там і викладають і навчаються», — говорить Наконечна.

Купують і будинки під Києвом, правда, не так багато, як квартири. Основна причина — вони дешевші, ніж у Росії та європейських країнах, і поки тримаються на рівні кризових цін. «Що стосується іноземців, то купують будинки, в основному, ті, хто веде тут бізнес, або працює в представництвах. Крім того, це вкладення грошей в дохідну нерухомість для здачі в оренду під Євро», — говорить президент Асоціації фахівців з нерухомості Сергій Злидень.

Крім того, квартиру в Києві підшукують багато російські зірки. «У наступному році я буду відкривати в Києві свій ресторан. У цьому напрямку зараз дуже активно йде робота. Хочу придбати квартиру на Подолі. Вже зустрічався з ріелторами, ходив, вибирав. Думаю, що покупка скоро відбудеться. Чому саме на Подолі? Мені подобається енергетика цього району. Там є Іллінський храм, Фролівський і Покровський монастирі, там дуже комфортно. Саме в цьому районі мені вже показували кілька варіантів», — сказав нам співак Авраам Руссо.

Придбати нерухомість в Києві також збирається Стас П’єха. А сама сексуальна російська телеведуча Анфіса Чехова не раз хвалилася у своєму «Твіттері» краєвидами, які відкриваються з вікна її нової київської квартири. Як відомо, Анфіса провела в Києві майже рік, брала участь у кількох телепроектах. Ще в січні минулого року прес-служба Чехової оголосила: «Анфіса Чехова переїжджає на ПОСТІЙНЕ місце проживання у Київ. Зараз пані Чехова стурбована пошуками української квартири». Пізніше телеведуча поділилася: «А я переїхала в нову київську квартиру. 18-й поверх, нереальний вид на місто!». Правда, як виявилося, житло вона все-таки орендує