Іноземці інвестували в Крим $1,5 млрд

На початок 2013 року обсяг прямих іноземних інвестицій в Крим з 49 країн-інвесторів склав $1,46 млрд.

Про це повідомив міністр фінансів Автономної Республіки Крим Микола Скорик, передає «Кореспондент».

З його слів, у 2013 році на кожного жителя півострова припадає $748 іноземних інвестицій, що майже на $152 більше порівняно з минулим роком. Найбільше іноземного капіталу вкладено в будівництво, сільське господарство та екологічно чисту енергетику Криму.

За даними Українського кредитно-рейтингового агентства (UCRA), Крим отримав вищу ступінь інвестиційної привабливості ІА1 і кредитний рейтинг иаА, нагадав Скорик і додав, що рейтинг інвестиційної привабливості АР Криму на сьогоднішній день є одним з найвищих в Україні.

«Найбільш істотні вкладення іноземного капіталу в поточному році спостерігаються в області будівництва і реконструкції: реалізується 40 проектів (45% від загального обсягу інвестицій), у сільському господарстві – 27 проектів (30%) та альтернативної енергетики – 22 проекту будівництва та розвитку вітряних і сонячних електростанцій (25%).

Найбільш великими інвесторами Криму є компанії Filasa International (Франція), Greenworks (Бельгія), Max Green Capital Advisors (США) і WKN AG (Німеччина).