Іноземний капітал сприяє збільшенню кількості інвестиційних угод у Європі

Обсяг інвестицій у першому кварталі 2013 року склав €26,5 млрд. Незважаючи на 8% зменшення показника у порівнянні з першим кварталом. Тим не менш, обсяг інвестицій, зареєстрований в першому півріччі 2013 року на 9% більше, ніж за аналогічний період у 2012 році – €55.1 млрд. і €50.4 млрд. відповідно, як результат поліпшення настроїв інвесторів на багатьох європейських ринках.

Про це повідомляється в звіті компанії DTZ.

Велика частина інвестиційної активності у другому кварталі 2013 року – 69% – була зареєстрована у Великобританії, Німеччині і Франції. Великобританія продовжує показувати позитивну динаміку, загальний обсяг інвестицій в країні у другому кварталі склав €8,7 млрд., що на 4% більше ніж у першому кварталі. Показник Франції також збільшився на 9%, склавши €3,8 млрд., незважаючи на 8% падіння показника Німеччини, який у другому кварталі склав €5,9 млрд. Однак, у порівнянні з аналогічними показниками минулого року, обсяг інвестицій у Франції та Німеччині зріс трохи більше, ніж незначні зміни в обсязі інвестицій в об’єкти нерухомості у Великобританії.

Характер інвестиційної активності у другому кварталі відрізнявся в залежності від регіону Європи. Обсяг інвестицій залишався стабільним в країнах Північної Європи, показник регіону склав €3,7 млрд., на відміну від країн Центральної та Східної Європи, де обсяг інвестицій впав на 19%, і склав €700 млн. Цікаво те, що зростання інвестиційної привабливості регіону Південної Європи досяг «переломного моменту»; вражаюча угода компанії Qatari Investors в Мілані сприяла зростанню показника Італії до €1,1 млрд., в той час як Іспанія (€531 млн.) багато в чому досягла успіху завдяки поверненню в країну іноземних інвесторів. Підвищення інвестиційної активності також було зафіксовано в країнах Бенілюксу, де показник за другий квартал 2013 року склав €1,7 млрд., порівняно з €1,2 млрд. за перший квартал 2013. З упевненістю можна сказати, що показники більшості регіонів у другому кварталі перевершили аналогічні показники минулого року.

Підлогу Бурсикан, голова департаменту міжнародних інвестицій в регіоні Європи, Близького Сходу і Африки коментує: «Істотний обсяг іноземних інвестицій в цьому кварталі відповідав 40% всіх угод в регіоні. Особливою активністю відзначилися міжрегіональні ( з інших регіонів) інвестори, за участю яких було укладено 26% всіх інвестиційних угод в Європейських країнах. Обсяг цих угод у другому кварталі 2013 року склав €6,9 млрд., що відповідає 19% зростання у порівнянні з першим кварталом. Найбільш привабливим для міжрегіональних інвесторів ринком залишається Великобританія, 55% всіх інвестиційних угод були укладені саме в цій країні, за нею йдуть Німеччина, Франція та Італія. Загалом, ця група країн є єдиним регіоном, який безупинно продовжує нарощувати свою інвестиційну привабливість з 2010 року. В даний час ми бачимо ряд нових інвесторів, не тільки із США і Канади, але і з Китаю, які вперше інвестують в нерухомість країн Європи».

Значна активність у другому кварталі 2013 року знову була зафіксована в секторі промислової та логістичної нерухомості – показник цього періоду склав €3,3 млрд. На додаток до інвестиційних угод за участю компаній NBIM і Prologis, канадський пенсійний фонд PSP став новим партнером компанії SEGRO у розвитку європейського портфоліо нерухомості компанії. Загалом, сфера офісної нерухомості залишалася найбільш привабливим сегментом; у другому кварталі 2013 року обсяг інвестиційних угод склав €12,6 млрд., що трохи менше показника за перший квартал , який склав €13,1 млрд. Активність на ринку торговельної нерухомості була менш динамічна, обсяг інвестицій в цей сектор у другому кварталі склав €6 млрд. Не дивлячись на високий рівень інтересу з боку інвесторів, інвестиційні можливості цього ринку залишаються обмеженими, особливо що стосується значимих проектів, так як обсяг інвестицій в торгові центри був практично на €1 млрд. менше, ніж у минулому кварталі.

Нігель Альмонд, Глава департаменту стратегічної аналітики компанії DTZ додав: «Інвестиційні компанії продовжили домінувати на ринку з більш ніж третиною всіх інвестиційних угод у другому кварталі 2013 року, включаючи високу активність з боку міжнародних інвесторів. Компанії, зокрема, пенсійні та державні інвестиційні фонди продовжують активну діяльність, інвестувавши €3.7 млрд. у другому кварталі 2013 року, і тим самим продовживши збільшувати свою присутність в регіоні. На відміну від цього, що котируються компанії, включаючи інвестиційні фонди нерухомості, продовжили реструктуризацію своїх портфоліо і зменшення співвідношення позикового і власного капіталу компанії шляхом продажу своїх об’єктів. Обсяг продажів був зафіксований на рівні €500 млн, що практично в половину менше показника першого кварталу, наводячи на думку про те, що головний етап запланованої реструктуризації вже закінчено».

Магалі Мартон продовжила: «На відміну від сегмента оренди нерухомості, інвестиційна активність в країнах Європи радувала позитивною динамікою. Апетит інвесторів до об’єктів комерційної нерухомості залишався істотним, і завдяки зменшенню попиту на об’єкти найкращої якості через лімітованого кількості інвестиційних можливостей, компанії готові переходити до більш ризикованих дій, звернувши увагу на непримиальные ринки та об’єкти. Інвестиційна привабливість країн південної Європи підвищується, що призведе до зростання об’єму інвестицій у цей регіон до кінця року і далі в 2014 році. Великобританія, Франція і Німеччина продовжать залучати різних інвесторів, включаючи інвесторів з Китаю, наприклад компанію Ping An. В результаті, за нашими очікуваннями, обсяг інвестицій в країни Європи до кінця року досягне показника в €119 млрд., що трохи вище аналогічного показника за минулий рік».