Іноземні інвестори захопили третю частину ринку нерухомості Австралії

Іноземці є власниками третьої частини квартир в Австралії, які знаходяться на стадії будівництва. Це близько 13 000 квартир в 37 житлових проектах по всій країні.

Видавництво International Business Times повідомило з посиланням на консалтингову компанію CBRE про повторення ситуації 80-х років XX століття на ринку нерухомості Австралії. Японські забудовники стали основними власниками офісних і готельних об’єктів в країні в той час. За даними представника CBRE Кевіна Стенлі, сьогодні понад 90% квартир країні, споруджуваних іноземцями, знаходяться в руках компаній з Сінгапуру.
Компанія Frasers Property є одним з найбільших інвесторів на австралійському ринку. Організація бере участь у проекті зведення комплексу на 2900 апартаментів в центрі Сіднея. Фірма Far East Consortium з Гонконгу зводить житловий комплекс на 2600 апартаментів в Мельбурні. Девелоперські компанії з Малайзії, Індії, Китаю і Південної Кореї також беруть активну участь в будівництві нерухомості в Австралії.

Кевін Стенлі стверджує, що інвестори з Китаю є головними новачками будівельного ринку країни. Вони масово прийшли в Австралію в поточному році, коли офіційний Пекін ввів обмежувальні заходи на китайському ринку. За даними компанії CBRE, азіатські інвестори забезпечили 19% всіх операцій на австралійському ринку комерційної нерухомості в 2011 році.

Пан Стенлі зазначив, що іноземні забудовники знаходяться в більш вигідному становищі порівняно з компаніями з Австралії. Вони легше отримують доступ до дешевого міжнародного фінансування. Австралійський ринок приваблює іноземних забудовників відносно низькою вартістю реалізації проектів і стабільною економічною ситуацією в країні.