Індульгенція тимчасової адміністрації в банку Надра закінчується, забираємо свої гроші

Думка: Скоро ображені фірми та СПД зможуть подавати позови в суди на банк Надра
Швидше за все, скоро з банку Надра буде виведена тимчасова адміністрація. І воно зрозуміло роками не віддавати гроші людям в цій країні вже стало неможливим, і те, що банк цілих 3 роки «відновлювався» за наш рахунок, швидше за все, принесло певний плоди і у банку таки з’явилися вільні гроші. Почасти це пов’язано з тим, що багато клієнтів вже змирилися з тим, що їхні внески та кошти на розрахункових рахунках «зникли» і перестали вимагати їх назад. І справді, в останній рік акцій протесту практично не було. Та й толку в цьому було мало, вкладників ніхто не підтримав. Автор цих рядків знає багато випадків, де людям повинні були повернути депозит 800-1500 євро, але досі його так і не повернули, хоча люди і намагалися його забрати. Але зараз мова не про це, а про те, що вже скоро прості вкладники СПД та фірми зможу поквитатися з банком кривдником в адміністративних судах.

За довгу, майже трирічну історію роботу тимчасової адміністрації банку, бували випадки, коли з «заморожених» поточних рахунків СПД і фірм списувалися нечувані суми за обслуговування, і це нічого, що фірма просто не могла працювати з рахунком, і закрити його теж було нереально, до тих пір, поки банку не виїдуть тимчасову адміністрацію. Юристи банку у своїх листах пояснювали, що все це вони роблять за законом, однак фірми та СПД не могли оскаржити такі «законні рішення» в судах, бо суди просто не могли приймати позови, оскільки банк працював у режимі тимчасової адміністрації, та вимоги кредиторів особливо фірм за розрахунковими рахунками, не задовольнялися.

Тепер можна буде подавати позови до адміністративних судів без обмежень

І ось вже після 12 серпня, коли з банку виведуть тимчасову адміністрацію, наші права обмежені до цього законодавчо знову повернутися до нас. Якщо раніше подавати позови в суд було нереально, то сьогодні банкіри повинні будуть відповісти за те, що вони роками тримали гроші фірм і навіть знімали з них плату за «обслуговування».

А фірми та СПД які із-за цього збанкрутували навіть можуть відкрити кримінальні справи за фактом доведення їх до банкрутства. Та для тих, хто хотів відкрити виробництво особисто проти пані Жуковської теж відкриваються величезні перспективи, якщо раніше вона була тимчасовим адміністратором, судячи з офіційних повідомлень з 4 числа цього місяця вона отримала посаду Голови правління банку Надра, а отже тепер будь-які її дії підпадають під юрисдикцію українського законодавства. І якщо після 12 числа, вам не віддадуть ваш внесок або гроші з розрахункового рахунку, то ви маєте повне право подати позови і на її ім’я. Раніше ви не могли цього зробити, бо статус тимчасового адміністратора давав імунітет від такого роду позовів.

Виводячи з банку тимчасову адміністрацію, а не банкротя банк, новий власник банку, швидше за все, хоче отримати доступ до грошей приватних фірм, які мали необережність працювати з цим банком раніше. Адже крім того, що банк «заморозив» гроші на їх рахунках, деякі фірми брали в цьому банку кредити. І оскільки банк не повертав грошей з поточних рахунків, люди не повертали кредити.

Оскільки за не повернення грошей фірм банк пені не платив, а пеня позичальникам нараховувалася регулярно, то тепер банк може вимагати з фірм борги назад. У фірм є тільки один варіант захисту, подати зустрічні позови про заподіяння їм шкоди у зв’язку з тим, що банк заморожував їх гроші на рахунках. Але головне зробити це відразу після того, як банк перестане прикриватися статусом тимчасової адміністрації.

Одним словом, якщо новий господар вирішив взяти банк в свої руки, то як за законом, так і за загальнолюдськими поняттями, не тільки прибуток банку, але і борги теж ложаться на його плечі. Оскільки Україна держава правова, то будь-яка фірма може звернутися до суду і вимагати компенсацію за те, що її рахунки були заморожені, а ті фірми, які в результаті того, що в банку була введена тимчасова адміністрація, були збанкрутували, можуть навіть відкрити кримінальні справи за фактом доведення фірми до банкрутства. Строк позовної давності ще не минув, а винних у цьому виявить слідство. У будь-якому випадку якщо банк вже вирішив залишитися на плаву, то він повинен заплатити за всіма своїми боргами, і відповісти за минулі діяння, бо покарання за будь-який злочин є невідворотним, а злочином може бути як дія, так і бездіяльність, що призвело до настання подій, які підпадають під визначення всіх ознак злочину. У будь-якому випадку до рішення суду не можна говорити про те, що банк щось порушив, але тепер у нас знову з’явилося право подати позов в суд до банку, і нехай суд, а не юристи банку визначать, працювали вони за законами або, тільки їм зрозумілою «поняттями» закону?

Замість постскриптуму чутки і факти з-за кордону

І ще один цікавий факт, у США всі працівники банку «Леменбразерс», американський аналог банку Надра, поставлені в стоп-лист всіх агентств США, і не можуть влаштуватися працювати навіть в Макдоналдс. Шановні роботодавці. Візьміть приклад з США, і особисто я у своєму ресторані вже давно повісив табличку, що вхід з тваринами та працівниками банку Надра заборонений. Мій ресторан, маю право!
І ще, за чутками, які у нас тут циркулюють, іноземні інвестори можуть потребывать позбавити Україну статусу країни з ринкової економіки і все із-зі банку Надра. Іноземні інвестори обурені тим, що їх фактично змусили продати цінні папери цього банку за копійки, і тільки один чоловік знав, що банк будуть рятувати через не можу, а отже володів інсайдерською інформацією, що дозволила йому поліпшити своє фінансове становище. Але це вже питання міжнародних судів…