Імена власників земель мають намір розсекретити

Інформацію про власників та орендарів земельних ділянок, принаймні, державної форми власності, необхідно вказувати на публічній кадастровій карті.

Про це заявив глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Тимченко нагадав, що з початку року в Україні почав працювати електронний земельний кадастр і був відкритий вільний доступ до публічної кадастрової карти, де міститься інформація про земельні ділянки України.

Так, є загальнодоступною інформація про межі і розміри ділянки, форму власності і цільове призначення, також так вказаний кадастровий номер наділу.

При цьому в Держземагентстві вказують, що персональних даних власників або орендарів землі у відкритому доступі немає, оскільки це суперечить закону про захист персональних даних.

Разом з тим, відповідаючи на питання журналістів, Тимченко заявив, що має намір вийти з ініціативою, щоб закон про захист персональних даних в цьому випадку не діяв.

“Я підтримую ту думку, яка є в багатьох країнах, коли громадяни повинні знати не тільки кадастровий номер ділянки, межі та цільове призначення, але і повинні знати, кому ця ділянка належить. Я думаю, безпроблемно мені вдасться протягнути і пояснити депутатам закон, коли хоча б за державним об’єктам буде написано”, – сказав він.

Тимченко підкреслив, що це суто його особиста думка. “Я вважаю, що закон про персональних даних на публічній кадастровій карті працювати не повинен. Громадяни мають право знати всю інформацію про земельні ділянки, включаючи інформацію про його власника”, – сказав він.