Хто звільняється від сплати земельного податку?

Від земельного податку у першу чергу звільняються громадяни, що досягли пенсійного віку. Тобто, ті, хто виходить на пенсію не по інвалідності або за вислугу років, а саме після досягнення пенсійного віку.

Ті, хто виходить на пенсію не за віком, раніше часу, після досягнення пенсійного віку мають повне право на нарахування пільги при сплаті земельного податку. Пільга може бути нарахована лише на ті земельні ділянки, які належать громадянам на правах приватної власності.

Для отримання пільги в територіальний орган Міністерства доходів і зборів за місцем розташування самої земельної ділянки громадянином повинно бути спрямовано заяву, в якій він просить про надання пільги. До заяви підкладаються документи, що підтверджують право громадянина на надання пільги на земельний податок.

Що стосується іноземних громадян та осіб без громадянства. Оскільки їм не дозволено купувати право власності на земельні ділянки, на ті ділянки, які дісталися їм на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності не можу поширюватися пільги по сплаті земельного податку.

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначено ст. 281 розд. ХІІІ Податкового Кодексу України.

Крім іншого, від сплати земельного податку Міндоходів звільняє:

– пенсіонерів за віком;
– ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
– інвалідів 1 і 2 групи;
– осіб, які в законному порядку визнані потерпілими від аварії на ЧАЕС;
– осіб, які виховують трьох і більше неповнолітніх дітей.

Право на звільнення від сплати земельного податку для передбачених категорій громадян може поширюється лише на одну земельну ділянку на кожного власникам за кожним видом використання у межах граничних норм:

– індивідуальне будівництво (до 0,10 га);
– будівництво будинку в сільській місцевості (до 0,25 га, в селищах (до 0,15 га), містах (0,10 га);
– будівництво гаража (0,01 га);
– ділянку для ведення садівництва (до 0,12 га);
– ділянку під сільськогосподарські потреби ( не більше 2 га).