Хто ж все-таки купує квартири в Києві?

За словами прем’єр-міністра України Миколи Азарова в 2012 році вітчизняні забудовники введуть в експлуатацію 10 млн кв. м. Для кого ж все-таки будують ці мільйони квадратних метрів житла?

Згідно з нещодавно оприлюдненим заявою прем’єр-міністра України Миколи Азарова під час засідання Кабінету міністрів України, у 2012 році вітчизняні забудовники введуть в експлуатацію 10 млн квадратних метрів.

Це рекордний показник з часів докризового 2008 року. Нагадаємо, що тоді здали 10, 5 млн. кв. м.

У теж час влади зізнаються, що наша економіка ще не оговталася від кризи 2008 і, можливо, в 2012 вийде повернутися до показників 2007 року.

Щодо будівельного сектора виникає закономірне питання, хто сьогодні є реальним покупцем української житлової нерухомості і для кого забудовники зводять сотні житлових комплексів лише в одній столиці, якщо купівельна здатність нібито так і не оговталася після кризи.

Або це все майбутні будинки–примари і недобудови. Роз’яснити ситуацію з будівельним бумом та його “споживачів” ми попросили безпосередніх учасників та експертів ринку.

Сьогодні інвестором або покупцем нових квадратних метрів є найбільш активний прошарок нашого суспільства – молодь. – Вік основної частки інвесторів варіюється від 28 до 36 років – ділиться інформацією про покупців директор девелоперської компанії “Білдгруппменеджмент” Інна Бречко. – Переважно це менеджери середньої ланки і як не дивно (держ. службовці), так само кожна 3 покупка здійснюється з матеріальною допомогою родичів.

Вибори Президента створили потужний міграційний потік із східних регіонів до столиці. За рахунок новоприбулої молоді будівельна галузь змогла зберегти і здати багато проблемні проекти, розпочаті в докризовий період.

І більше того, продовжує нарощувати обсяги будівництва і реалізації нового житла – розповідає голова будівельного об’єднання “ ТЕХБудСтрой “ Валерій Синиця.

Якщо відповідати на питання, звідки гроші у людей на таке активне придбання квартир в такий складний період, фахівці ринку рекомендують звернути увагу на поняття відкладеного попиту.

Отже, відкладений попит означає бажання і наявність можливості придбання квартири, проте покупець зайняв ще з докризового часу вичікувальну позицію.

Грошове питання

Відразу ж після обвалу банківської системи України, громадськість кинулася в банки знімати депозити. Так, за офіційними даними НБУ на 1 березня 2009 року, за п’ять місяців кризи, банківська система втратила вкладів населення на 26,8 млрд. грн. і $3,5 млрд. Всього на руках у населення знаходиться $40-60 млрд. За ці роки ця сума збільшилася в рази.

Ерік Найман (фінансовий аналітик) зазначив, що 2011 рік ознаменувався коливанням світових валют, а ще більш нестабільна і вразлива національна валюта змушує людей діставати всі свої гроші і вкладати їх у нерухомість, як самий надійний в Україні на даний момент інструмент інвестування.

Нерухомість завжди буде в ціні, через кілька років ви в будь-якому разі зможете отримати прибуток від її продажу. Крім того, це ще і пасивний дохід, який можна отримати від здачі в оренду – розповідає приватний ріелтор Аліна Дудник.

Ми зіткнулися з тим, що попит перевищує пропозицію.

Велика частина наших квартир йде на момент монтажу котловану і будівництва перших поверхів висотного будинку, до моменту здачі об’єкта в експлуатацію залишається буквально кілька позицій. Думаю, в інших забудовників аналогічна ситуація – прокоментувала директор “Білдгруппменеджмент” Інна Бречко.

Здавалося б, що ринок нерухомості повинен був би просто померти після кризи в 2008 році, проте завдяки запасливості українців і коливанням валют, будівельна галузь переживає бурхливий підйом, який буде тривати як мінімум ще кілька років.