Хто забудовує Оболонь?

Оболонь є одним з кращих районів Києва. За вартістю житла район поступається тільки елітному Печерську і центральній частині столиці. Річний бюджет району становить близько 1 мільярда гривень – куди більше багатьох обласних центрів України. Здавалося б, є всі умови для того щоб у районі давно був побудований квітучий парадайз, але…

Як пише Kievnews, відповідно базі контакт-центру Київської міської державної адміністрації, саме від жителів Оболоні надходить максимальна кількість звернень про проблеми ЖКГ. Також, оболонці скаржаться на бездіяльність районної влади в питаннях незаконної забудови прибудинкових територій, неконтрольованого розміщення Мафів, відсутності контролю продукції в магазинах і на ринках. Не кажучи вже про колосальну кількість скарг на огидну роботу Жеків і практично повна відсутність гарячої води у всьому районі!

У минулому році Оболонський район і зовсім побив всі рекорди, зайнявши перше місце за рівнем злочинності в столиці. Швидше за все, медаль першості заробили не тільки хулігани і шахраї, але і великі корупціонери.

Воно й не дивно – главу району Василя Антонова багато за очі називають місцевим «Доном Карлеонэ» – «господарем Оболоні». Його компанія МЖК «Оболонь» успішно забудовує набережну елітними хмарочосами, часто позбавляючи оболонців парків та інших зон відпочинку. Будівельні апетити і дружба з одним з найбільших «королів» базарів і Мафів Володимиром Старовойтом – ось секрети «досягнень» пана Антонова. Але про все по порядку.

Антонов родом з Донецької області, що Київ для нього місто не рідна – це майданчик для бізнесу. Справа в тому, що до 2010-го року пан Антонов на державній службі жодного дня не працював. Він був керівником ЗАТ МЖК «Оболонь». Люди, вхожі в кабінети влади, кажуть, що немає ні однієї скандальної забудови в районі, де б не брали структури причетні до Антонову. Найбільш конфліктні битви киян з фірмами Антонова відбулися за такими адресами – Прирічна, 5, Прирічна 19, на озері Біле – проспекті Героїв Сталінграда, 49-ст. Десь жителям вдається відстояти свої права, а де-то всупереч думку киян, незаконні будівництва завершуються успішно, і у дворі оболонських будинків на місці дитячих і спортивних майданчиків ліплять нові бетонні «свічки».

Всі ці беззаконня очевидно можливі тільки тому, що районний голова захищає в першу чергу права будівельних компаній та великих бізнесменів, а не оболонців. А державна посада пана Антонова по суті є самою надійною гарантією від претензій правоохоронних органів, оскільки землю Оболоні Антонов щиро вважає своєю. Ось чому будь-яке будівництво в цьому районі Києва вимагає погодження з оточенням Антонова, і, як кажуть знаючі люди, щедрого «внеску» в його особистий «фонд».

У той же час питаннями ЖКГ та дорогами у Антонова займатися немає часу. Він весь час у справах. Самим його грандіозним проектом є надія отримати у міста для своєї компанії 680 гектарів землі в районі вулиць Північна і Озерна, в районі «міністерських» озер затоки Оболонь і в районі озера Біле. Отримавши рішучу відсіч від мешканців будинків на вулиці Прирічна, Антонов прийняв нову стратегію – забудовувати ділянки землі поблизу озер – там ніхто не живе, і протести, за розрахунком забудовника, будуть мінімальні.

Причому, голову району не зупиняє відсутність документів на будівництво – компанії Антонова завжди спочатку будують, а узгодження отримують потім. Як це можливо? Схема проста: підписи потрібних чиновників «купуються» новими квартирами в тому самому незаконному будинку. Логіка безпомилкова – хочеш отримати в подарунок елітну квартиру, легализуй на неї документи, постав візи та погодження. Тому київські чиновники будівельний бізнес Антонова критикують, але «маски-шоу» і слідчі в його офіси не приходять.

Разом з тим, як писала газета «Сегодня», за словами Миколи Щепця, директора ДКП «Плесо», що обслуговує київські водойми, дозволу на будівництво висотки на березі озера Білого на пр. Героїв Сталінграда, 49-в, вони фірмам Антонова не давали: «При виділенні земельних ділянок біля озер і річок, нас, як правило, обходять і нашої думки не питають. Єдина організація, яка намагається спрямувати проектні документи до будівництва нам на розгляд, – це Головкиївархітектура». Також Микола Степанович зазначив, що будувати в позначеному місці не можна: відстань до озера — менш 39 м, тоді як повинно бути не менше 100 м.

Більш того, згідно з поданим на громадські слухання проекту будинку на березі озера Біле, як пише «Сегодня», майбутній будинок збираються будувати на ділянці 0,36 га, тоді як виділено під це лише 0,23 га. Виходить, розширення території заплановано за рахунок засипання частини озера, а також розташованих поруч територій дитсадка, школи та існуючого житлового будинку. А це порушує всі норми.

Другим найважливішим для Антонова заняттям є встановлення Мафів – кіосків, які перетворилися у справжнє стихійне лихо. Навколо станцій метрополітену пасажирам вкрай незручно пересуватися, тому що в радіусі 300 метрів навколо кожного метро голова РДА Антонов організував масове встановлення цих Мафів. Бруд і злочинність в цих «шанхаї» дуже високі, а з-за вузьких проходів до метро між кіосками, вранці у оболонських станцій не рідкісні масові скупчення людей.

Скаржникам у контакт-центрі ввічливо пояснюють, мовляв, ваші скарги будуть розглянуті заходи будуть прийняті. Однак згідно з даними районного управління благоустрою Оболонської РДА, тільки з вересня 2012-го по лютий 2013 року в районі встановлено понад 180 нових незаконних Мафів. А загальна кількість кіосків – 2126.

Дивна річ – вже три роки у Києві діє заборона на встановлення нових Мафів, а в Оболоні продовжують з’являтися нові точки, як гриби після дощу. За інформацією, яку нам повідомили самі підприємці, з кожного Мафу, встановленого на Оболоні, Антонов щомісяця отримує від 700 до 2 тисяч гривень. Порахуйте, скільки в цілому кладе в кишеню структура Антонова з цих незаконних поборів з підприємців?

Ось чому Мафи для Антонова – справа досить прибуткова. Тим більше, що в бізнесі Мафів у Антонова є надійний партнер – колишній голова земельної комісії Київради Володимир Старовойт, що є нині таким собі «сімейним банкіром» Антонова. Швидше за все, і доходи Антонова «осідають» саме в банку Старовойта – «Національні інвестиції». Недарма ж кажуть, що в стихійних ринках та МАФах в районі метро «Мінська», «Оболонь» і «Героїв Дніпра» у Антонова 60% доходів, у Старовойта – 40%.

В районі метро «Петрівка» Антонов має іншого партнера – Ігоря Вільдмана. Останній, як писала «Україна кримінальна», який багато місяців знаходився в розробці за підозрою у легалізації («відмивання») доходів, отриманих злочинним шляхом.

Тому подаючи в КМДА цифри про сотні кіосків, які були нібито демонтовані на Оболоні за останні три роки, р-н Антонов відверто лукавить. Перед черговою нібито перевіркою кіоски «виїжджають» на дві-три ночі, а потім повертаються на старе місце. Зверніть увагу, що кількість кіосків у районі збільшилася в десятки разів якраз після приходу до влади нового глави адміністрації.

У січні 2013-го року за погану роботу і масові скарги на корупцію та некомпетентність в Оболонському районі, перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак навіть зажадав звільнити Антонова, але… указ про звільнення Антонова досі не опублікований.

Голова Оболонської РДА прекрасно розуміє, що якщо його приберуть з посади, то проект забудови озера Біле та інші скандальні будівництва будуть повністю зупинені – точно так само, як громадські активісти на Оболоні знищили будівництво на Прирічній, 5. Ніхто інший не захоче брати на себе таку ж відповідальність за порушення закону.

Що ж, якщо вибори в Київраду будуть відбуватися під гуркіт чергових будівництв Антонова у дворах оболонців, якщо Мафи Антонова повністю перекриють станції метро, передбачити їх результат буде дуже нескладно. Будемо чекати – по Конституції у червні кияни мають шанс на звільнення від свавілля чинуш!