Хочете мати знаменитих сусідів? Заплатите за житло на 20% більше!

Сьогодні націнка за віп-сусідство становить 20%, жити поруч із Білик коштує $700 тисяч, а з Пономарьовим — $1 млн.

Щоб хоч якось пожвавити ринок елітної нерухомості, ріелтори використовують зірок і політиків. Продаючи дорогі квадратні метри в столиці або під нею, вони відразу ж починають перераховувати багатих і знаменитих сусідів, щоб зацікавити клієнта. Націнка за віп-сусідство — близько 20%.

«Унікальний ділянку в ландшафтному заказнику загальнодержавного значення ” Конча-Озерна. Селище письменників, відомий на всю країну своїми мешканцями. Практично музейна цінність. Тут народився не один десяток бестселерів української літератури. Серед дачників тут жили Андрій Головко, Микола Бажан, Олесь Гончар, Юрій Смолич», — свідчить оголошення про продаж ділянки в інтернеті. За старенький будиночок і 10 соток землі хочуть $1,4 млн. За телефоном ріелтор переходить до сучасності: «Ви будете сусідкою доньки Тимошенко, Павличка, Драча. Це дуже рідкісний ділянку».

У будинку, де живе Ірина Білик, Б. Хмельницького продається одразу кілька квартир. П’ятикімнатну в сталінському будинку без парковки пропонують за $700 тис. «Знижку? Ну, треба говорити з господарем, — говорить ріелтор Ольга. — Ну взагалі-то у вас у сусідок буде Ірина Білик. Ви ж розумієте, що такі люди в поганих місцях не селяться. Ще будете зірок шоу-бізу постійно бачити». А трикімнатну квартиру в сусідньому будинку продають за $300 тисяч. Це при тому, що це «панелька» зі скрипучим ліфтом і поточним стелею в під’їзді. «Ви вважаєте, що дорого? Квартира прекрасна, ви будете жити буквально за стінкою Світлани Лободи. Це ж про щось говорить!» — вмовляла продавець. «Двушку» в новобудові на Дніпровській набережній продають за $130 тис. Наше прохання скинути хоча б 10-15 тисяч, ріелтора обурила. «Та у нас тут черга вибудовується з бажаючих! Тут же поруч глава КМДА Попов живе, можна подружитися і спробувати вирішити свої проблеми. Двір ідеально чистий, а ви ще торгуєтеся», — відповіла жінка.

А ось оселитися поруч зі співаком Олександром Пономарьовим на Героїв Сталінграда можна за $1 млн. «Це пентхаус в 280 квадратів, без ремонту на останньому поверсі. Так, там і Пономарьов живе, і ще один відомий режисер, правда, він зараз поїхав на зйомки. Торгуватися, звичайно, можна, але за півмільйона вам її ніхто не продасть, на Оболоні та ще з такими сусідами!» — розписував краси ріелтор Сергій Ст.

Самі експерти ринку нерухомості визнають: за віп-сусідство роблять націнку, яка може досягати і 100 тисяч доларів. «Хто у нас найвідоміші люди — це зірки та політики. Раз вони вибрали це місце, значить, тут жити не тільки престижно, але й дуже добре: тихо, спокійно, — каже експерт із нерухомості Ярослав Цуканов. — Націнка за сусідство в середньому у ріелторів 20% від вартості житла. І вони не соромляться акцентувати увагу на сусідів. Хоча, наприклад, село Безрадичі нічим не краще села Романків. Але в Безрадичах оселився екс-президент Ющенко, туди відразу потягнулися політики, і ціни піднялися».

А ось самим зіркам така реклама не дуже подобається. «Я вже багато разів чув, що мені приписують місце проживання в одному районі, то в іншому, навіть у котеджних містечках. Добре, що ще ніхто з майбутніх сусідів до мене в квартиру не проривався з перевіркою — чи дійсно тут я живу. Це було б вже занадто», — сказав Олександр Пономарьов.