Харківяни віддають перевагу житлу в новобудовах: підсумки 2012 року

У 2012 році у третини зданих харківських новобудов були повністю розпродані квартири.

Про це повідомив директор компанії «Авантаж» Євген Іосілевіч.

За його даними, всього в минулому році на первинному ринку нерухомості Харкова було представлено 67 жилобъектов, з них 36 знаходилися у стадії будівництва, а 31 — готові будинки, здані в експлуатацію. При цьому, у 8-ми нових будинках квартири були повністю продані.

Іосілевіч розповів, що в 2012 році вперше після кризового 2008-го ринку нерухомості Харкова спостерігався сезонний попит, який восени і навесні зростав, а влітку і взимку — знижувався.

Крім того, за словами директора компанії «Авантаж», протягом усього минулого року спостерігалося незначне подорожчання (4%) квартир на «первинці». На думку фахівця, це сталося у зв’язку з тим, що по мірі збільшення готовності житлового будинку деякі будівельні компанії підвищували ціну.

«До січня 2013 року середня ціна квартир у Харкові склала близько 7 тис. 780 грн за квадратний метр»,— зазначив експерт.

Більше всього на первинному ринку міста попитом користується житло економ-класу.

«Сьогодні на первинному ринку представлено 950 тис. кв. м. житла. З них 57% – об’єкти економ-класу, 36% — об’єкти бізнес-класу і 7% — таун-хауси і квартири преміум-класу», – підсумував Євген Іосілевіч.

Тим відсутність, вторинне житло Харкова також користується попитом. Раніше повідомлялося, що у зв’язку зі збільшенням попиту, за рік квадратний метр вторинного житла Харкова зріс з 974 до 1004 доларів.