Харківським чиновникам загрожує вісім років за незаконний розподіл землі

Прокуратурою Дергачівського району направлено до суду кримінальну справу стосовно службових осіб районного відділу земельних ресурсів по факту зловживання ними службовим становищем та службового підроблення.

Про це на сайті прокуратури Харківської області повідомив прокурор району Олександр Фільчаков.

Пред’явлено позов в інтересах держави в особі Дергачівської райдержадміністрації до колишнього начальника районного відділу земельних ресурсів про відшкодування шкоди, заподіяної злочином, в розмірі понад 330 тис. грн.

Підставою для порушення кримінальної справи і пред’явлення позову стали матеріали перевірки дотримання вимог земельного законодавства при передачі в оренду земельних ділянок двох приватних підприємств на території Малоданиливськои селищної ради.

Встановлено, що розпорядженнями райдержадміністрації приватними підприємствами передані в оренду земельні ділянки несільськогосподарського призначення площею 4.198 га та 4 га на території зазначеної ради для будівництва та обслуговування торгового центру терміном на 25 років.

Разом з тим встановлено, що ці земельні ділянки відносяться до земель сільськогосподарського призначення. Їх консервація у зв’язку з малопродуктивнистю не проводилася, відповідні проекти не затверджувалися.

Таким чином, посадові особи райвідділу земельних ресурсів, зловживаючи службовим становищем, внесли в офіційний документ завідомо неправдиві відомості про те, що земельні ділянки представлені пасовищем, що призвело до штучного заниження суми втрат сільськогосподарського виробництва на загальну суму понад 339 тис. грн.

Чиновнику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.